Muhabbit

Kanadalı Düzenleyiciler, Kripto Para Borsası Poloniex’e Karşı Harekete Geçti!

Kanadalı düzenleyiciler kripto para borsasını menkul kıymetler yasasını çiğnemekle suçluyor.

Kripto borsası

Kanadalı menkul kıymet düzenleyicileri, küresel kripto para borsası Poloniex’e karşı düzenleyici bir hareket başlattı.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), 25 Mayıs tarihinde Poloniex olarak da bilinen Polo Digital Assets aleyhine, firmanın Ontario menkul kıymet yasalarına uymadığı ile ilgili iddialar nedeniyle bir uyarı bildirisi yayımladı .

Açıklamaya göre Poloniex, Kanadalıları platformunu kullanmaya teşvik ederken ve Ontario sakinlerinin kripto türevleri ve menkul kıymetler ticareti yapmalarına izin verirken ajansa hiçbir zaman kayıt olmadı. Konu ile ilgili açıklama yapan OSC, şu açıklamada bulundu:

“Poloniex, komisyona hiçbir zaman bir izahname sunmadı veya izahname şartından muafiyet elde etmedi.”

OSC, Poloniex’in Seyşeller Cumhuriyeti’ne kayıtlı olması nedeniyle, Seyşeller Finansal Hizmetler Otoritesinin bu konuda Kanadalı düzenleyicilere yardım ettiğini  belirtiyor.

Borsalar Düzenleyiciler İle İrtibat Kurmak Zorunda

Yeni eylem, OSC’nin Ontario’da faaliyet gösteren kripto para borsalarına, yerel menkul kıymet yasalarına uymaları gerektiğini bildirmesinden yaklaşık iki ay sonra gerçekleşmiş oldu.

OSC bildirisinde, kripto para şirketlerinden, işlemlerini bir bayi veya pazar yeri olarak nasıl uyumlu hale getireceklerini tartışmak için 19 Nisan 2021’e kadar OSC ile iletişime geçmelerini istemişti.

Ancak düzenleyici, bu uyarıya rağmen Poloniex‘in, 19 Nisan 2021 tarihine kadar veya herhangi bir zamanda uyum görüşmelerini başlatmak için Komisyon ile iletişime geçmediğini belirtti.

Bu nedenle, OSC uygulama yetkilisi, komisyonun Poloniex’e herhangi bir menkul kıymet veya türev ürün alım satımını kalıcı olarak veya düzenleyici tarafından belirlenen bir süre için durdurması talimatını vermesini istedi. Yetkili ayrıca Poloniex’in herhangi bir menkul kıymet edinmesini ve yatırım fonu yöneticisi olarak kayıt yaptırmasını yasaklamayı da talep etti.

Yapılan açıklamada bu sebeplerden dolayı, Poloniex’in Ontario menkul kıymetler yasasına uyulmaması için 1 milyon Kanada dolarına kadar idari ceza ödemesi gerekeceği belirtiliyor.

Bunun yanında OSC, yaptığı açıklamada Kanada menkul kıymetler düzenleyicileriyle uyum görüşmeleri başlatan 70’den fazla platform olduğunu ancak bugüne kadar, kayıtlı yalnızca bir kripto varlık satıcısı olduğunu belirtti. 

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version