Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39322.85
1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2161.39
3.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.24
1.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.2
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Kanadalı Şarkıcı Grimes’tan Metaverse’te Kitap Projesi!

Başarılı şarkıcı, hem söz yazarı olan Grimes, bir dönem milyarder iş insanı Elon Musk ile sevgili olmasından dolayı magazin gündeminde sıklıkla yerini almıştı.

Clock
Paylaş
Kanadalı Şarkıcı Grimes’tan Metaverse’te Kitap Projesi!

Asıl adı Claire Elise Boucher olan Kanadalı şarkıcı Grimes, metaverse üzerinde bir kitap projesi başlattığını, Barselona’da gerçekleşen Avalanche Summit Etkinliği’nde kamuoyuna duyurdu!

Tüm dünyanın merakla izlediği Avalanche Summit Etkinliği’nde dikkat çeken noktalardan biri şüphesiz ki birçok önemli projenin ortaya çıkması ve paylaşılması oldu.

728×90 muhabbit - Kanadalı Şarkıcı Grimes'tan Metaverse'te Kitap Projesi!300x250 muhabbit - Kanadalı Şarkıcı Grimes'tan Metaverse'te Kitap Projesi!

Etkinliğe online bağlanan Grimes, metaverse üzerinde bir kitap projesi için adım attığını duyurdu.

İlginizi çekebilir: Metaverse nedir?

Ekran Resmi 2022 03 28 09.18.44 1086x600 - Kanadalı Şarkıcı Grimes'tan Metaverse'te Kitap Projesi!

Grimes’ın metaverse’te kitap projesi, blokchain teknolojisi için yaptığı ilk proje değil. Geçen yıl (2021),  WarNymph adında bir NFT koleksiyonu çıkardı ve bu koleksiyondan 6 milyon dolarlık bir kâr elde etti.

Ünlü müzisyen, bugüne kadar tüm albüm kapaklarını kendisi yaptı ve 34 yaşında olmasına rağmen dünya çağında birçok ödül aldı. Her ne kadar Elon Musk’ın eski sevgilisi ve 2 çocuğunun annesi olarak magazin basınında yer alsa da önemli işlere imza attı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Metaverse Kitap Projesi Nedir?

Başarılı müzisyenin duyurduğu projenin adı  ‘Intergalactic Children’s Metaverse Book’; Türkçesi ‘Çocuklar İçin Galaksiler Arası Metaverse Kitabı’ Grimes projeyi kısaca şu şekilde tanıttı;

Bebekler ve çocuklar için bir eğitim sanatı serisi oluşturuyoruz!

Metaverse kitap projesi, NFT ve Web3 platformu OP3N tarafından oluşturuluyor.100 milyon dolarlık Culture Catalyst’ın tanıtıldığı proje ise Avalanche ağında gerçekleşecek.

Grimes, OP3N ile yaptığı ortaklık adına şunları söyledi;

Web3’e ilk dahil olduğumda özellikle bu tarz projeler görmeyi umuyordum. OP3N ile ortaklık kurmaktan çok mutluyum. Hem çocuklar hem de yetişkinler için düşündüğümüz bu projenin içinde olmaktan da çok mutluyum ve heyecan duyuyorum!”

OP3N Nedir?

Metaverse kitap projesinin, OP3N ile ortaklık kurularak yapılacağı duyurulduktan sonra, kamuoyu OP3N’ın ne olduğu hakkında araştırma yapmaya başladı.

Kısaca bahsedecek olursak OP3N kolay tanımıyla, Tiktok uygulamasına benzer bir arayüz kullanılır. Buradaki fark ise içerik oluşturanlar, Web3 teknolojisinin altyapısıyla izleyecilerle buluşuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar