Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44234.72
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2361.62
-0.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.57
17.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.4
2.96%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

George Floyd Anısına Token Çıkardılar!

Gözaltına alınırken polis tarafından öldürülmesinin ardından yaşanan kaosun ortasında bir grup fırsatçı, George Floyd hatırasına token çıkarttı.

Clock
Paylaş
George Floyd Anısına Token Çıkardılar!

Afro-Amerikan asıllı George Floyd’un gözaltına alınırken polis tarafından öldürülmesinin ardından yaşanan kaosun ortasında bir grup fırsatçı George Floyd hatırasına token çıkarttı.

25 Mayıs’ta Amerika başta olmak üzere bütün dünyayı sarsan bir olay gerçekleşti. Afro-Amerikan asıllı George Floyd, 4 polis tarafından gözaltına alınırken boğularak öldürüldü. Minneapolis’te gerçekleşen olay Amerika başta olmak üzere tüm dünyada bir “siyahi” etkisine neden oldu.

728×90 muhabbit - George Floyd Anısına Token Çıkardılar!300x250 muhabbit - George Floyd Anısına Token Çıkardılar!

George Floyd wallart - George Floyd Anısına Token Çıkardılar!

20 dolar üzerinden başlayan olay, belki de Amerika için bir dönüm noktası olabilecek bir noktaya kadar ilerledi. Birçok kentte protesto ve çeşitli farkındalık çalışmaları yapılıyor. Birçok sivil toplum örgütü ve vakıf, siyahilerin yaşam standartlarını yükseltmek ve onlara daha kaliteli bir yaşam sunabilmek için bağış topluyor. Yakın zamanda bağış toplayan gruplara bir yenisi de eklendi.

Georgefloyd.io adı verilen bir sitede George Floyd hatırasına token çıkardıkları ve bu token aracılığıyla bağış topladıklar duyuruldu. FLYD adı verilen token’ın standart bir ERC-20 token’ı olduğu ve 1 yıllığına mevcut olup “protestocu ve aktivistlere yardıma muhtaç olmaları hâlinde” bağış sağlayacağı biliniyor.

Eksileri Artılarından Çok!

Yeni çıkarılan FLYD token’ın kılavuzuna bakıldığında tatmin edici bilgilerin mevcut olmadığı görülüyor. George Floyd’un hatırası adına olmasına rağmen onu bir koleksiyon ürünü veya alım satıma kapalı bir token değil. Protestocuların veya aktivistlerin neden likiditesi olmayan, piyasaya yeni sürülen bir token’a ihtiyaçları olduğunu açıklanmıyor. Web sitesine bakıldığında web tasarımının aceleye getirilmiş olduğunu ve “Gizlilik Politikası” veya “Hüküm ve Koşullar” sekmelerine tıklandığına “Sayfa Bulunamadı” hatası alındığını görebiliyorsunuz. Ayrıca iletişim sekmesi de bulunmuyor. Bağışın yapılacağı söyleniyor ancak bağışın ne kadar ve hangi kurum veya kuruluşlara yapılacağı hakkında bir ibare yok.

George Floyd token’ının tüm artı ve eksilerine bakıldığında, eksilerinin ne denli çok ve önemli olduğunu anlayabiliyorsunuz. Son yıllarda bu gibi projelerle kripto para yatırımcılarının dolandırıldığını defalarca gördük. Kılavuzda bu kadar şüpheli durumlar olması ve web sitesinin bu kadar donanımsız olması akıllara scam olabileceği düşüncesini getiriyor. Ancak kripto para yatırımcılarının bir kısmı bu ihtimali düşünmemiş olmalı ki neredeyse bin kadar yatırımcı George Floyd anısı adına çıkarıldığı söylenen FLYD token’ını çoktan almış.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar