BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Karşınızda 2020’nin En İyi Performans Gösteren Tokenı!

Messari’nin paylaştığı verilere göre Ethereum, 2020 yılının en iyi performans gösteren tokenı oldu!

Yayın:

-

Ethereum'un

Piyasalar hakkında veri toplayan bir analiz firması Messari tarafından yayınlanan bilgilere göre, Ethereum (ETH) tabanlı varlıklar ciddi bir performans sergileyerek  yıllık oranda %130 büyüme kaydetti.

Veriler şu anda Ethereum’da mevcut olan 178 varlığa genel bir bakış sunarak, kripto sermayesinin hemen hemen %20’si gibi bir rakam ile 63.7 milyar $’lık piyasa değeri elde etti.

Stablecoinlerde dahil olmak üzere, varlıkların 124’ü ciddi anlamda büyüme elde etti. Bu durum, corona virüs salgını esnasında küresel ekonomide yaşanan çöküşe rağmen, Ethereum tabanlı tokenların %70’inin değerini artırdığı anlamına gelmekte.

10 adet Ethereum tabanlı token, büyük merkezsiz finans protokolleri Bancor (BNT) ve Kyber Network de (KNC) dahil olmak üzere %500’ü aşan şekilde yıl boyu büyüme kaydetti.

Ethereum merkezli varlıkların üçte biri, yıl başından bu yana iki katından fazla değer kazandı ve Ethereum %142’lik bir yılı boyu büyüme kazancı ile 41. en iyi performans gösteren varlık olarak gösterildi.

Bunun ayında 15 token, tek haneli bir yüzde hesabında zarara uğradı. 9 token ise 2020 yılı boyunca değerini neredeyse yarı yarıya indirmiş durumda.

Stablecoinler Ethereum Token Sıralamalarını Domine Ediyor

Tether dışında, sadece Ethereum ve Crypto.com Coin (CRO), piyasa değeri ile en değerli ilk 10 kripto varlığı arasında yer alıyor. Onları ise 12. sıradaki Chalinlink (LINK) takip ediyor.

Bitfinex’in Unus Sed Leo (LEO) tokenı ve USD Coin’i (USDC) en büyük 20 kripto para birimi arasında yerini almış durumda.

Sıralamalar, Ethereum’un stablecoin ihraççıları arasındaki popülaritesini vurguluyor ve en büyük 25 ETH tabanlı varlığın yedisi stablecoinleri içeriyor.

Geçtiğimiz günlerde Tether, Tron Blockchain’den yüklü bir miktarda Tether’i Ethereum Blockchain’ine transfer etmişti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Project Serum Büyük Sükse Yarattı! Binance de Listeliyor!

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

Yayın:

-

Serum Merkezsiz Borsa

FTX’in merkezsiz borsa projesi Project Serum, bugün satışa çıkıyor. İki farklı borsa üzerinden satışa çıkacak yeni token FTX ve Bitmax üzerinden alınabilecek.

Solana üzerine inşa edilen ve bu sayede oldukça hızlı olacağı belirtilen platformun yakıtı ise SRM Token olacak. Tüm kullanımlar ise SRM Token yakımı için değerlendirilecek.

Bugün yapılacak satış beklenirken sürpriz bir adım da Binance’ten geldi. Son günlerde arka arkaya DeFi ürünlerini listelemeye devam eden kripto para borsası, geçtiğimiz gün Yearn Finance’i (YFI) listelemişti.

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BNB ve SRM/BUSD paritelerinde işlem görecek yeni token bugün itibariyle alınıp satılabilecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184