BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Karşınızda 2020’nin En İyi Performans Gösteren Tokenı!

Messari’nin paylaştığı verilere göre Ethereum, 2020 yılının en iyi performans gösteren tokenı oldu!

Yayın:

-

Ethereum'un

Piyasalar hakkında veri toplayan bir analiz firması Messari tarafından yayınlanan bilgilere göre, Ethereum (ETH) tabanlı varlıklar ciddi bir performans sergileyerek  yıllık oranda %130 büyüme kaydetti.

Veriler şu anda Ethereum’da mevcut olan 178 varlığa genel bir bakış sunarak, kripto sermayesinin hemen hemen %20’si gibi bir rakam ile 63.7 milyar $’lık piyasa değeri elde etti.

Stablecoinlerde dahil olmak üzere, varlıkların 124’ü ciddi anlamda büyüme elde etti. Bu durum, corona virüs salgını esnasında küresel ekonomide yaşanan çöküşe rağmen, Ethereum tabanlı tokenların %70’inin değerini artırdığı anlamına gelmekte.

10 adet Ethereum tabanlı token, büyük merkezsiz finans protokolleri Bancor (BNT) ve Kyber Network de (KNC) dahil olmak üzere %500’ü aşan şekilde yıl boyu büyüme kaydetti.

Ethereum merkezli varlıkların üçte biri, yıl başından bu yana iki katından fazla değer kazandı ve Ethereum %142’lik bir yılı boyu büyüme kazancı ile 41. en iyi performans gösteren varlık olarak gösterildi.

Bunun ayında 15 token, tek haneli bir yüzde hesabında zarara uğradı. 9 token ise 2020 yılı boyunca değerini neredeyse yarı yarıya indirmiş durumda.

Stablecoinler Ethereum Token Sıralamalarını Domine Ediyor

Tether dışında, sadece Ethereum ve Crypto.com Coin (CRO), piyasa değeri ile en değerli ilk 10 kripto varlığı arasında yer alıyor. Onları ise 12. sıradaki Chalinlink (LINK) takip ediyor.

Bitfinex’in Unus Sed Leo (LEO) tokenı ve USD Coin’i (USDC) en büyük 20 kripto para birimi arasında yerini almış durumda.

Sıralamalar, Ethereum’un stablecoin ihraççıları arasındaki popülaritesini vurguluyor ve en büyük 25 ETH tabanlı varlığın yedisi stablecoinleri içeriyor.

Geçtiğimiz günlerde Tether, Tron Blockchain’den yüklü bir miktarda Tether’i Ethereum Blockchain’ine transfer etmişti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Analiz Raporu 29.11.2020

Bu yazıda şimdiye dek hazırlamış olduğum fiyat analizi yazılarının şu anki durumlarına baktık. Belirlediğimiz destek, direnç ve trend bölgeleri nasıl çalışmış? Beklediğimiz hareketler gerçekleşmiş mi?

Yayın:

-

Bu pazar günü de geçtiğimiz hafta sonları gibi Analiz Raporu hazırladım. Bu hafta hazırladığım fiyat analizi yazılarındaki grafikler ve formasyonların son durumlarına bakalım.

Ripple XRP Fiyat Analizi 24.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı hazırlarken net bir formasyonun bulunmadığını ancak bir üçgen oluşabileceğinden bahsetmiştim. Bu üçgen oluştu ancak yukarıya değil aşağıya doğru kırıldı. Haliyle de Ripple fiyatında büyük bir düşüş yaşandı.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

24.11.2020 tarihli Ripple XRP fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Burada küçük zaman dilimindeki destek bölgelerini gösterdim. Yazıyı hazırlarken net bir formasyon bulunmamaktaydı. Kırmızı trendler içerisinde bayrak formasyonu oluşma ihtimalinden bahsettim. Ancak o kanalı aşağıya kırdı ve büyük zaman dilimindeki (500 dolar bandı) desteğine kadar inip orada tutundu.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

25.11.2020 tarihli Ethereum ETH fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Analizi: ATH Karşılaştırması

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda diğer analiz yazılarımdan farklı olarak, geçmişte ATH yaparken oluşturduğu hareket ile şimdiki durumu kıyaslamıştım. Bu yazıda genelde verilere yer verdiğimden dolayı burada bir başarı veya başarısızlık aramak hata olacaktır.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

27.11.2020 tarihli Bitcoin BTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Litecoin Fiyat Analizi 28.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda destek üzerinde bir ikili dip formasyonunun olduğunu belirtmiştim ve hedefi de grafikte mevcut. Fiyat ikili dip formasyonunun ilk hedefine ulaşmış durumda.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

28.11.2020 tarihli Litecoin LTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Kraken Ethereum Classic Yatırma İşlemlerini Durdurdu! Yüzde 51 Saldırısı Mı Güncelleme Mi?

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yayın:

-

kraken

Kripto para borsası Kraken, dün gece Ethereum Classic (ETC) için yatırma işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Ancak aynı saatte Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesinin gerçekleşmesi bekleniyordu.

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yapılan açıklamada Ethereum Classic yatırma işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu açıklanmıştı. Kraken sebep olarak ağıda yüzde 51 saldırısının gerçekleştiğini belirtiliyordu.

Kraken

Kraken websitesi üzerinden yaptığı açıklamada saldırı sebebiyle yatırma işlemlerinin durdurulduğunu, kullanıcı fonlarının ise güvende olduğunun altını çizdi.

Saldırı sebebiyle ek güvenlik önlemleri aldıklarını belirten Kraken ekibi, alım-satım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirtti. Konu ile ilgili güncellemelere devam edeceğini belirten Kraken, an itibarıyla sorunun çözüldüğünü ve hard fork sebebiyle bir süre daha yatırma işlemlerinin askıda kalacağını belirtti.

Kraken İçin Eleştiri Yağmuru

Twitter üzerinde birçok kullanıcı Kraken destek ekibine ulaşarak uyarının hatalı olduğunu belirtti. Kraken ise yanlış alarm sebebiyle özür diledi.

Thanos Güncellemesi

Ethereum Classic dün akşam itibarıyla Thanos güncellemesi ile birlikte ağda birçok değişikliğe gitmiş durumda.

Yeni güncelleme ile birlikte E3 ve E7 madencilik ekipmanları ETC için kullanılabilir hale geldi. Bu sayede Ethereum madenciliğini bırakacak olan E3 ve E7 cihazlar Ethereum Classic tarafına geçiş yapabilecek. Bu sayede ağdaki hash gücünün artırılmasını hedefleyen ETC Labs, aynı zamanda MESS algoritması ile gelecekteki yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlıyor.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.