Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44236.58
1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.54
-0.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.51
16.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kaspersky: Kripto Para Saldırılarının Kaynağı Afrika!

Kaspersky, kullanıcıları zararlı yazılımlara karşı uyardı.

Clock
Paylaş
Kaspersky: Kripto Para Saldırılarının Kaynağı Afrika!

Rus siber güvenlik firması Kaspersky, 2021 yılının sadece ilk yarısında potansiyel kripto para yatırımcılarını ve madencileri hedef alan 1.500’den fazla dolandırıcı kuruluş tespit ettiğini açıkladı.

Kaspersky’nin araştırması, Güney Afrika ülkelerindeki kullanıcıların %0,60’ının zaten kötü niyetli kripto para madencileri tarafından hedef alındığını gösteriyor. Raporda ayrıca kullanıcıların en yaygın yöntemler ile madencilik ekipmanları satarak, kripto para borsalarında sahte poz alarak ve web sitelerine sahte reklamlar vererek dolandırıldığı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Kaspersky: Kripto Para Saldırılarının Kaynağı Afrika!300x250 muhabbit - Kaspersky: Kripto Para Saldırılarının Kaynağı Afrika!

Kaspersky’nin anonimleştirilmiş istatistiklere dayalı verileri, Kenya‘dan gelen kripto para yatırımcılarının %0,85‘inin ve Nijeryalıların %0,71′inin kripto para madencilerinin kötü amaçlı yazılımının hedefi olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, Etiyopya’da (%3,68) ve Ruanda’da (%3,22) bulunan yatırımcıların bu konuda en fazla tehditle karşı karşıya olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto Paralar Popüler Oldukça Tehdit Artacak

Afrika’nın Kaspersky’deki kurumsal satış müdürü Bethwel Opil, düşük yüzdelerin tehdidin önemsiz olduğu anlamına gelmediğini belirterek şu açıklamayı yapıyor:

“Kripto para madenciliği yapan kötü amaçlı yazılım, şu anda Güney Afrika, Kenya ve Nijerya’da yaygın olan ilk 3 kötü amaçlı yazılım ailesinden biri olarak tanımlandı. Bunun, kripto para birimleri ivme kazanmaya devam ettikçe daha fazla kullanıcının hedef alınacağını düşünüyoruz.”

Siber suçluların, kullanıcıların kripto para cüzdanlarının özel anahtarlarına erişmek için kimlik avı platformlarını kullandığını belirten şirketin içerik filtreleme yöntemleri geliştirme başkanı Alexey Marchenko şunları söyledi:

“Hem kripto para birimine yatırım yapmak veya madencilik yapmak isteyenler hem de bu tür fonların sahipleri kendilerini dolandırıcıların radarında bulabilir. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekir.”

Kaspersky Hakkında


Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi güvenlik çözümlerine ve hizmetlerine dönüşmektedir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar