Muhabbit

Kelly Loeffler Kimdir? İş Kadınlığından Senatörlüğe!

Kripto para dünyasının başarılı kadını, Bakkt’ın eski CEO’su ve Georgia Eyaleti’nin yeni Senatörü Kelly Loeffler kimdir?

Kelly Loeffler muhabbit

Kripto para dünyasının başarılı kadını, Bakkt’ın eski CEO’su ve Georgia Eyaleti’nin yeni Senatörü Kelly Loeffler kimdir?

Kelly Lynn Loeffler 1970 yılında Illinois, Bloomington’da doğdu. Hayatının ilk dönemlerini Stanford’da ailesinin mısır ve soya fasulyesi çiftliğinde geçiren Loeffler buradaki Olympia High School’da öğrenim gördü. Illinois Üniversitesi bünyesindeki Urbana-Champaign’s Gies İşletme Fakültesi’nde Pazarlama bölümünden mezun oldu. Daha sonra da Depaul Üniversitesi Kellstadt İşletme fakültesinde Uluslararası Finans ve Pazarlama alanında yüksek lisans yaptı.

İş Kadınlığından Senatörlüğe!

Pazarlama bölümünü bitirdikten kısa bir süre sonra Loeffler Toyota’da çalışma fırsatı buluyor. Bölge yöneticiliği yaptığı bu işi yüksek lisansı için bırakarak akademik hayatına devam etti. Yüksek lisans derecesini kazandıktan sonra Citibank, William Blair & Company ve Crossroads Group’ta çalıştı.

2002 yılına girdiğimizde Intercontinental Exchange adındaki finansal servis sağlayıcısı firmasında işe girdi ve hâlâ birlikte olduğu eşi Jeffrey Sprecher ile tanıştı. Firmanın CEO’su olan Sprecher ile 2004 yılında evlenerek iş dünyasında bir “Power Couple” hâline geldiler. İkisi de iş hayatında gittikçe ileriye giden işlere imza atan ikili şu anda üç çocuk sahibi.

Atlanta menşeili Intercontinental Exchange’in Pazarlama ve Satış Grubu başkanlığı yapan Loeffler, bir yandan da sosyal çalışmalar yürütmekteydi. Spor ile oldukça ilgili olan Loeffler, hemcinslerinin çeşitli spor dallarında etkin olmasını destekleyici hamleler yaptı. 2010 yılında Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği’nin Atlanta Dream (WNBA)’den hisse satın aldı. Ardından 2011 yılında Mary Brock ile birlikte Atlanta Dream’i tamamen satın aldılar.

Ancak kripto para dünyasında tanınması Bakkt sayesinde oldu. Güvenilir ekosistemi ve çeşitli dijital cüzdan seçenekleriyle adından söz ettirilen Bakkt 2018 yılında kripto para dünyasına merhaba dedi. Loeffler, piyasaya girmesiyle beraber ortalığı hareketlendireceği düşünülen Bakkt’ın, uzun süre CEO’luğunu yaptı. Kripto para dünyasındaki tanınmışlığının yanı sıra zaten Amerikan geleneksel borsalarında gayet tanınmış bir isim olan Kelly Loeffler, 2020 yılında Georgia Eyaleti Senatör seçimine Cumhuriyetçi’lerin adayı olarak katıldı ve kazandı.

Son günlerde kendisinin ve eşinin Corona Virüsü salgınından fayda sağladığı konuşuluyor ve bu konuda haklarında soruşturma açıldı. Soruşturmanın sebebi de şu; pandemi ilanından önce virüsün yayılacağını öngören Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri’nin (CDC) bilim insanları ile bir Senato Sağlık Komitesi yapılıyor. Bu toplantının sonrasında edindiği bilgiler doğrultusunda Loeffler birkaç şirkete ve firmaya yatırım yapıyor. Şirketlerin evde çalışma (home office) üzerine çalışmaları olduğu biliniyor. Yani olası bir karantina durumunu ön görüp bunu kendi lehine çevirdiği için Loeffler ve eşi hakkında “haksız kazanç sağlama” iddiasıyla soruşturma açılıyor. Şu an (31.03.2020) soruşturma devam etmekte ve henüz bir karar verilmediği bilinmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version