Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44066.84
0.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.5
0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.78
17.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.8
2.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

KFC, Blockchain Deneme Süreci Başlattı

KFC, kripto sektörüyle ilgili gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
KFC, Blockchain Deneme Süreci Başlattı

Ülkemizde sevilen fast-food markalarından Kentucky Fried Chicken, Orta Doğu pazarında dijital pazarlama ve reklamcılık için bir blockchain deneme programına hazırlanıyor. KFC bu programın amacını reklam tedarik zinciri için daha fazla şeffaflık sağlamak olduğunu belirtti. Şirket bu programı sayesinde, yayıncıların, tüketicilerin ve reklamcıların güvenliğini daha sıkı bir şekilde koruyabileceğini düşünüyor.

728×90 muhabbit - KFC, Blockchain Deneme Süreci Başlattı300x250 muhabbit - KFC, Blockchain Deneme Süreci Başlattı

Amaç Paylaşılan Reklam Verilerinin Daha Şeffaf Hale Getirilmesi

KFC’nin blockchain programı, veri işlemeyi iyileştirme ve markanın bilinirliğini arttırmaya, ayrıca markanın reklam gelirini optimize etmeye yönelik. Bunlara ek olarak KFC, blockchain bazlı paylaşımlı bir veritabanı kullanarak sektördeki dolandırıcılık riskini minimize etmeyi öngörüyor. Veritabanının en önemli özelliği ise; reklam yayınlarının ve yerleşimlerinin gerçek zamanlı görülebilen, paylaşılabilen ve güncellenebilen bir yapıda olması.

KFC ve Yum! Brands’in Baş Pazarlama Sorumlusu Özge Zoralıoğlu ise;

“KFC artık gerçek zamanlı verilerin geliştirilmiş takip sisteminden ve güncel bilgilerinden hızlı bir şekilde yararlanabilir hale geldi. Ayrıca bütün bu verilerin güvenli bir veri tabanında depolanması da bu projenin kilit noktalarından biri.” dedi.

Fast-Food Restoranları Kripto Paralarla Deney Yapıyor

Aslında bu blockchain projesi, KFC için bir ilk değil. 2018 yılında KFC, Kanada’da sadece Bitcoin ile satın alınabilen, Bitcoin Kovası adında bir ürün çıkartmıştı.

KFC örneğinin dışında Amerikan Fast-Food Zinciri Church’s Chicken, Venezuela’da bir kripto para birimi olan Dash (DASH) ile ödeme kabul ediyor.

Bilinen ilk kripto para ile ödeme kabul eden firma olan Burger King’in raporuna göre 2016 Yılında Hollanda’da bütün Burger King şubelerinden Kripto para ile ödeme alıyordu. Burger King’in Almanya şubesi ise geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’i web sitelerinde ve mobil uygulamalarında bir ödeme yöntemi olarak değerlendirmeye başlamıştı. Fakat ne yazık ki Burger King restoranları Bitcoin olarak ödeme sistemini iptal etti ve bunun sadece kısa zamanlı bir kampanya unsuru olduğunu açıkladı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar