Muhabbit

Kiralık Katile 25 Bin Dolarlık BTC Ödedi!

Dark web üzerinde suçlular cirit atmaya devam ediyor. Son habere göre bir doktor, cinayet işlemesi için katillere Bitcoin gönderdi.

Bir dark web vakası daha yaşandı. ABD’de ikamet eden 54 yaşındaki doktor James Wan, kız arkadaşını öldürmesi için dark web üzerinden kiralık katil arayışına girdi.

Kız arkadaşının tez zamanda öldürülmesini isteyen Wan, cinayeti işleyecek hesaba 25 bin dolar değerinde Bitcoin gönderdi.

BTC Ödemeli Cinayet Planı

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında, doktorun dark web üzerinde 12 Nisan 2022 tarihinde cinayet planı için katillerle iletişime geçtiği belirtildi. James Wan, ödemenin ilk kısmını önce yanlış bir adrese gönderdi. Ardından hatasını fark ederek ödemeleri doğru adrese gönderdi.

Toplamda 25 bin dolarlık BTC gönderimi yapan Wan, öldürülmesini istediği kız arkadaşının kimlik bilgilerini, Facebook hesabını, adresini ve araç bilgilerini paylaştı. Cinayetin ise kaza gibi görünmesini istediğini belirtti.

Belirli bir süre geçmesinin ardından cinayet işlenmeyince, yeni bir mesaj göndererek şunları yazdı:

“İş ne kadar çabuk yapılacak? Bir sipariş verdim ve ne kadar çabuk olacağını merak ediyorum? Herhangi bir ilerleme olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Konu ile ilgilenecek, oturduğum konuma yakın birileri var mı?”

Cinayet Engellendi

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), yaptığı incelemeler sonucunda cinayetin işlenmesini engelledi. Doktor Wan, planladığı suçu itiraf etti ve dark web üzerindeki siparişini iptal etti.

FBI ajanı Keri Farley konu ile ilgili şunları söyledi:

“Dark web’de gizlenmesine rağmen, Wan’ın soğuk kanlı öldürme planını ekibimiz tespit etmeyi başardı. Şimdi suçluyu adalet sistemine teslim ediyoruz. Suçunun sonuçları ile yüzleşmek zorunda kalacak.”

Wan, cinayet planlı ile BTC ödemesi yapan ilk isim değil. 2022 yılının ağustos ayında bir kadın, benzer şekilde kocasını öldürtmek için ödemesi yapmış ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ödeme tutarı ise 10 bin dolar değerindeki Bitcoin’di.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version