Muhabbit

KOBİ’lerin 3’te 1’i Kripto Para Kabul Ediyor!

Alman sigorta şirketi Munich Re’nin alt kuruluşu olan Hartford Steam Boiler (HSB) adına Uluslararası araştırma şirketi Zogby Analytics tarafından 2019 Ekim’de yapılan anketin sonuçları geçtiğimiz çarşamba günü açıklandı.

Alman sigorta şirketi Munich Re’nin alt kuruluşu olan Hartford Steam Boiler (HSB) adına Uluslararası araştırma şirketi Zogby Analytics tarafından 2019 Ekim’de yapılan anketin sonuçları geçtiğimiz çarşamba günü açıklandı.

Anket Amerika’daki 505 küçük ve orta büyüklükteki işletmeden %36’sının dijital para birimlerini kabul ettiğini, yarısından fazlasının işletme olarak kullanma amacıyla dijital para aldığını gösterdi.

Anket ayrıca, daha yeni Amerikan KOBİ’lerinin 20 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren emektar işletmelere göre kripto borsayı benimseme modelinin daha sık olduğunu gözler önüne serdi. Ankete göre, kripto borsaya adapte olabilen işletmelerin %47’si beş yıllıktan az işletmeler olurken 20 yılın üzerindeki işletmelerde kripto borsaya adapte olma oranı %21’lerde seyrediyordu.

Kripto borsaya adapte olabilen KOBİ’ler, daha düşük işlem ücretleri veya daha hızlı ödemeler gibi birçok avantajdan yararlanabilirler. Tabii siber dolandırıcılık ve saldırılar için riskler artabilir. Lakin siber tehditler bir sorun olmaya her zaman devam edecektir.

HSB başkan yardımcısı Timothy Zeilman, siber sahtekarlığın KOBİ’lerin kripto borsaya adapte olma oranını nasıl değiştirdiğine dair söyleyecek birkaç sözü vardı. Timothy Zeilman;

Siber suçlular paranın kokusunu alabiliyor, dolandırıcılık ciddi bir sorun olabilir. Birkaç kripto borsası hacklendi veya zimmete para geçirme olayları meydana geldi sonuç olarak milyonlarca dolar kaybedildi lakin küçük işletmeler veyahut yeni başlayanlar bu tür bir riski alabilecek konumda değiller. Sözünü ettiğim siber suçlular ileri derecede planlanmış siber saldırılar, kimlik avı e-postaları aracılığıyla yayılan kötü amaçlı yazılımlar gibi birkaç stratejiyle daha küçük işletmeleri gözüne kestirmiş durumda. Siber suçluların küçük işletme sahiplerini kandırma çabalarının her daim devam edeceği aşikâr.

dedi.


Ayrıca Timothy, küçük işletme sahiplerinin kripto borsalarına girmeden önce teknoloji hakkında öğrenebildikleri her şeyi öğrenmelerini tavsiye etti. Kendilerini korumayı öğrenmezlerse bu suçlulara yem olacaklarının altını çizen Timothy, siber sahtekarlığa ve finansal kayıplara karşı, güçlü veri güvenlikleri ile sigortalarının onları koruyacağını ekleyerek konuşmasını bitirdi.

Son Yazılar

Exit mobile version