Muhabbit

Kolombiyalı Emlak Platformundan Bitcoin ile Mülk Edinme Fırsatı!

Emlak platformu La Haus, Meksika’da uyguladığı sistemi Kolombiya’ya da taşıyor. Yatırımcılar Bitcoin ile daire satın alabilecek.

Kolombiya Btc Muhabbit

Kolombiya Btc Muhabbit

Kolombiyalı bir emlak platformu olan La Haus, müşterilerine Bitcoin ile mülk edinme fırsatı sunacağını açıkladı. Kolombiya’nın Santa Marta şehrinde yer alan Natura City isimli inşaat projesinden daire almak isteyen yatırımcılar için Bitcoin, bir ödeme yöntemi oluyor. Aynı platform tarafından daha öncesinde Meksika’da da buna benzer bir uygulama yapılmıştı.

La Haus’tan Önemli Adım

Kolombiyalı emlak platformu La Haus, Bitcoin yatırımcısı olan müşterilerine doğrudan emlak alım fırsatları sunuyor. Ülke geneline yaymak istedikleri bu uygulamayı pilot olarak öncelikle yeni yapılmaya başlayan Natura City projesinde deneyecekler. Natura City‘nin konumu ise göz alıcı. Kolombiya sahillerine 200 metreden az mesafede olan inşaatın 2025 yılında tamamlanması planlanıyor.

Ödeme platformu OpenNode ile partnerlik yapan La Haus, ödemeleri müşterilerin tercihine göre “Lightning Network” ya da “on-chain” vesilesi ile alabileceklerini duyurdu. Yatırımcılar dilerse ödemenin %100’ünü Bitcoin olarak yapabilecek; ya da dilerse bir kısmını BTC olarak ve bir kısmını da geleneksel yöntemlerle gerçekleştirebilecek. Projeye ait dairelerin fiyatları ise 2,19 BTC civarında. Ülkemiz para birimine göre ise şu anki değeri (28.12.2021) yaklaşık 1,241,000 TL.

Öncelikle Meksika’da Uygulanmıştı

Bu uygulama La Haus için ilk değil. Emlak platformu Kasım 2021’de Meksika’nın bir şehri olan Playa del Carmen’de de buna benzer bir girişimde bulunmuştu.

Bitcoin ödemelerini sistemine entegre etmeye devam eden şirketin kurucu ortağı Rodrigo Sanchez-Rios konuya dair şu ifadelerde bulunuyor:

Bize göre Bitcoin ileride daha da iyi bir rezerv para birimi olacak. Bir emlak platformu olmamıza rağmen biz kendimizi bir teknoloji firması olarak görüyoruz ve blockchain ekosisteminde öncüler olmak bizim için çok doğal.

Bununla birlikte, Bitcoin’in emlak işlemleri için bir ödeme aracı olması konusu hala biraz karmaşık durumda. Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülkede henüz kripto paralar ile ilgili regülasyonlar ortak bir noktada buluşmuş değil.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin bir emtia olarak değerlendirilebiliyor ve alım-satımından gelir vergisi ödeme zorunluluğu doğuyor. Venezuela’da ise durum tam tersi: Venezuela’da elinizdeki USDT ile bile, bir daire satın alabilirsiniz. Görünen o ki dünyada genel bir kripto para regülasyonu yapılması firmalar ve yatırımcılar için iyi olacak.

Global ölçekte ortak bir regülasyonun gerekli olduğuna dair IMF Baş Ekonomistinin geçtiğimiz günlerde bir açıklaması olmuştu. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

La Haus emlak platformunu bu girişimlerinden dolayı kutluyor ve blockchain teknolojisinin tüm dünyada daha tanınır olmasını temenni ediyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version