Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39477.92
1.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.05
3.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.23
1.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Konami, Web3 ve Metaverse Alanlarında Deneyimli Personel Alımlarına Başlıyor!

Konami, Web3, NFT ve Metaverse alanlarına ağırlık vermeye başladı.

Clock
Paylaş
Konami, Web3 ve Metaverse Alanlarında Deneyimli Personel Alımlarına Başlıyor!
  • Dev oyun şirketi Konami, Web3, NFT ve Metaverse alanları ile ilgili işe alımlara başladı.
  • İşe alımlarda öncelikli pozisyonlar arasında “sistem inşası” ve “hizmet geliştirme” iş kolları yer alıyor.
  • Şirket, oyuncuların oyun içi NFT’lerini kullanarak oyun deneyimini artıracak yeni bir girişim başlatıyor.

 

728×90 muhabbit - Konami, Web3 ve Metaverse Alanlarında Deneyimli Personel Alımlarına Başlıyor!300x250 muhabbit - Konami, Web3 ve Metaverse Alanlarında Deneyimli Personel Alımlarına Başlıyor!

Japonya merkezli video oyunu ve eğlence şirketi olan Konami, şirkete yapılacak yeni işe alımlarında web3 ve metaverse alanına öncelik vermek istediğini açıkladı.

Şirket, yaptığı açıklamada, şu anda Web3 ve metaverse gibi yeni alanlarda deneyim sağlamak üzere “sistem inşası” ve “hizmet geliştirme” iş kolları için işe alımlar yapmak istediğini belirtti.

Şirket, halihazırda belirtilen alanlar haricinde de işe alımlar gerçekleştiriyor. Bu pozisyonlar arasında, sistem mühendisliği, programlama, proje yönetimi ve iş geliştirme yer alıyor. Bunun yanında, tasarımcı, planlayıcı ve proje yöneticisi pozisyonları içinde personel alımları devam ediyor.

Konami tarafından yayımlanan raporda, şirketin “Bilgisayar Eğlence Tedarikçileri Derneği, Japonya Çevrim içi Oyun Birliği ve Mobil İçerik Forumu tarafından belirlenen “Blockchain Oyunları için Yönergeler” ile uyumlu benzersiz bir dijital ürün dağıtım platformunun da geliştirildiği belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Konami, blockchain teknolojisi alanında sektörün gerisinde kalmamak adına yaptığı girişimleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Konami, geçtiğimiz ocak ayında OpenSea üzerinden gerçekleştirdiği NFT koleksiyonu ile bu alana giriş yapmıştı. Şirket bu satışlardan toplamda 160.000 doların üzerinde gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Contra Metal Gear Solid Castlevania ve Konami - Konami, Web3 ve Metaverse Alanlarında Deneyimli Personel Alımlarına Başlıyor!

Oyun Dünyasında NFT’ler, Web3 ve Metaverse

Oyun dünyasında NFT’ler yeni yeni bir girişim olarak görünse de oyuncular her zaman dijital koleksiyonları alabilmek için bir çaba içerisindeydiler. Bu kapsamda da kimi zaman bir avatar kimi zaman bir oyun içi eşya almak için zaman harcadılar.

NFT’lerden önce dağıtılan hediye kodları da benzer işlere yarıyordu. Hediye kodları oyun içinde para veya elmas gibi ekstra özellikler ve bazen de unutmaz oyun anlarıyla alakalı eşyaları içeriyordu. Teknolojinin ilerlemesiyle hediye kodları NFT’lere dönüştü ve alınıp satılabilir hale geldi. Hatta Web3 ve metaverse ile birlikte sevilen bir oyun eşyası başka bir oyunda kullanabilir hale geldi.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Oyun Firmalarının NFT’lere Bakışı

Konami, NFT ve metaverse dünyasına yeni giriyor olsa da birçok oyun firması aslında bu alana çoktan giriş yaptı. Bunların arasında kendi NFT pazarını kuran Ubisoft başı çekiyor. Quartz adıyla çıkardığı NFT pazarından başlangıçta olumsuz tepkiler almış olsa da platform oldukça fazla kullanılıyor.

NFT konusunda araştırma yapan oyun şirketleri arasında Sega ve Nintendo da bulunuyor. İki büyük firma da NFT çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Ancak bu şirketler NFT’lerin sadece para amaçlı olmadığını dile getiriyorlar. Sega’nın CEO’su Haruki Satomi konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yaptığımız NFT projelerinin sadece kâr etmek amacıyla çıkarıldığı düşünülüyorsa, NFT projelerini sonlandırabiliriz.”

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar