Muhabbit

Kraken CEO’su Jesse Powell’dan Bitcoin Yorumu Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, piyasa hakkında yorumlar yaptı. Hep birlikte inceleyelim.

Dün (09.05.2022) kripto para piyasasında Bitcoin başta olmak üzere neredeyse her kripto parada ciddi değer kayıpları yaşandı. Ekosistemde kaygı ve endişeler arttıkça, ünlü isimlerin bu gidişata ne gibi yorumlar yaptığı da merakla takip edildi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Kraken’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Powell, konu ile ilgili Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda kullanılabilir sermayesinin yarısı ile Temmuz 2021 tarihinde Bitcoin aldığını yazdı.

Powell; elindeki Bitcoin’leri satmayacağını ve Bitcoin değeri 20 bin dolara düşerse “all-in” yapacağını söyledi. All-in eylemi; tüm para ile oyuna girmek anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: Spotify’in Eski Pazarlama Sorumlusu, Kraken’e Yeni Pazarlama Müdürü Oldu!

Jesse Powell Yıllardır Piyasanın İçinde

Kraken’in en üst seviye yöneticisi olan Jesse Powell, kripto para piyasası ve özellikle Bitcoin fiyatının değer kaybı ile ilgili hiç kaygılı görünmüyor. Dün attığı tweet’te Powell, BTC değeri yaklaşık 30 bin dolar seviyesindeyken Temmuz 2021’de elindeki varlıkların yarısı ile Bitcoin aldığını söylüyor.

Kraken CEO’su, elindeki Bitcoin pozisyonlarını hala koruduğunu ifade etti. Buna ek olarak eğer BTC fiyatı 20 bin dolara düşerse, elinde ne varsa tamamıyla Bitcoin alacağını söyledi.

Jesse Powell, dijital varlıklar piyasasında 2011’den beri aktif. Belki bu noktada insanlar şunu düşünebilirler: “Peki 11 yıldır sektördeyse neden hala tüm parasını Bitcoin ve benzerlerine yatırmamış?”

Jesse Powell bu soruya da dünkü tweet’lerinde yanıt verdi. Powell’a göre kendisi henüz hala yeterince “all-in değil“.

Powell’a Göre 40 Bin Doların Altı Alım Fırsatıydı

2021 yılının sonunda Kraken CEO’su, Bitcoin fiyatı 40 bin doların altında olduğu sürece yatırım yapılması gerektiğini düşündüğünü söylemişti. Bu sözün söylendiği zamanlarda BTC fiyatı ise yaklaşık 50 bin dolar seviyesindeydi. Powell ayrıca aynı argümanında, Amerikan dolarının da değerinin zamanla sıfıra ineceğini savunmuştu.

İlginizi çekebilir: Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı esnasında da Kraken yöneticisi açıklamalarda bulunmuştu. O günden bu yana Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov, kripto para borsalarına platformlarından Rusya’yı uzaklaştırmalarını tavsiye ediyor.

Powell’a göre Ukrayna’dan gelen bu istek mantıksız değil. Ancak Kraken platformunun, tüm servislerini Ruslar için belirli bir kanun bulunmadan durdurmasının da mümkün olmadığı söylüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version