Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kraken, Spot Fiyat Verilerini Chainlink Node ile DeFi’a Getirecek!

Borsa, DeFi uygulamalarının güvenli bir şekilde yürütülmesini istiyor.

Clock
Paylaş
Kraken, Spot Fiyat Verilerini Chainlink Node ile DeFi’a Getirecek!

Kripto para borsası Kraken 01 Şubat 2021 tarihinde yaptığı bir açıklama ile, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına spot fiyat verileri sağlamak için Chainlink düğümlerini çalıştıracağını duyurdu.

Chainlink’in yerleşik kriptografik imzalama özelliği, kullanıcıların Kraken’in platformundan kaynaklanan herhangi bir verinin zincir üzerindeki kanıtına erişebilecekleri anlamına da geliyor.

San Francisco merkezli Kraken açıklamasında, yeni uygulama ile spot fiyatlarının her dakika güncelleneceğini bunun yanında ticaret ve borç verme protokolleri dahil olmak üzere çeşitli DeFi uygulamaları için “gerçek zamanlı” verilerin elde edilmesinin sağlanacağını bildirdi. Ayrıca Kraken, oracle’lar aracılığıyla spot fiyatlar sağlamanın dijital varlık endüstrisinde şeffaflık ve güven oluşturmaya yardımcı olacağını belirtti.

Kraken’in ürün başkan yardımcısı Jeremy Welch, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Kendi Chainlink düğümümüzü çalıştırmak bize yalnızca Oracle Oranlarımızı herhangi bir blok zincirinde yayınlamak için bir mekanizma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kökenini şüphesiz kanıtlamak için bu verileri zincir üzerinde kriptografik olarak imzalayabiliriz. Bu da otomatikleştirilmiş blok zinciri işlemlerini daha da güvenilir hale getirir.

Bilindiği üzere Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağı, manipülasyondan uzak olmayı amaçlayan güvenilir fiyat verilerini sağlamak için DeFi içinde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Bu hamlesi ile Kraken, Huobi ve diğer borsaların yanı sıra Chainlink düğümlerini çalıştıran birkaç büyük borsadan biri haline geldi.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar