Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39531.17
2.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2166.22
3.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.11
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Anne 3 Yıllık Yetkisiz Kullanım Süresi Planını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ndan Hester Peirce, namıdiğer Kripto Anne token satışlarıyla ilgili yeni bir düzenleme önerdi.

Clock
Paylaş
Kripto Anne 3 Yıllık Yetkisiz Kullanım Süresi Planını Açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun belki de sesi en çok çıkan kripto para savunucusu Hester Peirce, namıdiğer “Crypto Mom” (Kripto Anne) token satışlarıyla ilgili yeni bir düzenleme önerdi.

2019’un Ağustos’unda ilk kez ortaya attığı tokenlerin güvenli liman ihtiyacı ve onlara bu limanın sağlanması fikrinin ayrıntılarını açıkladı.

728×90 muhabbit - Kripto Anne 3 Yıllık Yetkisiz Kullanım Süresi Planını Açıkladı300x250 muhabbit - Kripto Anne 3 Yıllık Yetkisiz Kullanım Süresi Planını Açıkladı

3 Yıllık Yetkisiz Kullanım Süresi

Peirce’in planı, ağ geliştiricilerine SEC’in yasal düzenlemelerinden çekinmeden merkeziyetsiz ağlar kurmaları için üç yıllık yetkisiz kullanım süresi vermek.

6 Şubat’ta Chicago’daki Uluslararası Blockchain Konferansı‘nda konuşan Kripto Anne, SEC düzenlemelerinin kripto para endüstrisini sekteye uğrattığını ve yeniliklerin önünü tıkadığını söyledi. Buna ek olarak düzenlenmelerin uygulanmasının iyi niyetli girişimcileri de kötü etkilediğinin de altını çizdi. Bunun önüne geçmek için, SEC’nun yeni kripto para teklifleri konusundaki düzenleme yetkisini, sahtecilikle mücadeleye yoğunlaştırması gerektiğini iletti.

“Menkul kıymetlerle ilgili yasalarımız, dijital varlıkların yeniliklere koşmasına engel oluyor.”Peirce, üç yıllık bir yetkisiz kullanım teklifinin, işletmelere bürokrasiye boğulmadan projelerini hayata geçirme fırsatı vereceğinin altını çizerek ekledi; “Firmalar, “token gibi görünen geleneksel menkul kıymetler” satıyorlarsa zaten güvenli liman olmazlar.”

“Güvenli liman, devletin menkul kıymetler yasalarından kısmen kaçınmasını sağlayacak ancak sahtecilikle mücadele çalışmalarının önünde de geçmeyecek. ”


Plana göre, geliştirme ekibi üç yıllık sürenin sonunda ağın ve tokenin aktif olarak merkeziyetsiz veya çalışan bir ağda kullanılabildiğini kanıtlamalı ve token işlemlerinin menkul kıymet işlemleri dahilinde olmaması sağlanmalı. Bu şartları sağlamak için de kaynak kodu, işlemleri ve tokenlerin nasıl üretildiği veyahut nasıl çıkarıldığına dair bilgiler açıklama kısmında yer almalı.

Peirce’in planı, komisyonun gündemini kontrol eden ve kripto para dünyasını defalarca hayal kırıklığına uğratan SEC Başkanı Jay Clayton‘a uymayacak gibi gözüküyor. Clayton daha önce defalarca sahtekarlık ve kara ekonomi ile ilgili endişelerini ortaya koymuştu. Bu endişeleri doğrultusunda da endüstrinin agresif bir gözetim şekline ihtiyacı olduğunu savunmakta.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar