Muhabbit

Kripto Para Borsaları Eylül Ayında 169 Milyar $ Hacim Oluşturdu!

Legitimate Volume Index verilerine göre Eylül ayında oluşturulan hacim 169 Milyar $’ın üzerinde bulunuyor.

kripto para borsaları

Kripto para borsalarının oluşturdukları hacim miktarı yükselmeye devam ediyor.

The Block tarafından yayınlanan son verilere göre Eylül ayında oldukça yüksek hacimler elde edilmiş durumda. Legitimate Volume Index verilerine göre Eylül ayında oluşturulan hacim 169 Milyar $’ın üzerinde bulunuyor.

Spot işlem tarafındaki verilen bir araya getirildiği verilerde Legitimate Volume Index verileri kamsamında bir değerlendirme oluşturuluyor. Bu noktada listede bazı borsaların verileri bulunmuyor. Eylül ayı rakamları 2019 yılının başından beri açık ara en yüksek hacim oluşturulan ikinci ay olarak öne çıkmakta.

Neredeyse son 2 yılın en yüksek spot market hacmi Ağustos ayında oluşmuştu.

The Block tarafından ortaya konulan verilerde hacim lideri olarak kripto para borsası Binance öne çıkıyor.

Listedeki borsalar arasında açık ara hacim yaratan borsa Binance 1103 Milyar $’lık hacmi ile listedeki borsalar arasındaki hacmin yüzde 66’sını oluşturmakta.

Son 2 yıllık süreçte liste başı olmaya devam eden Binance’in en yakın rakibi ise Coinbase olarak öne çıkıyor. Oluşan hacmin yüzde 8’ini elinde bulunduran borsa spot marketteki en aktif ikinci borsa olarak öne çıkmakta.

Bir önceki ay verilerinde son iki yılın zirvesi yakalanırken oluşan hacim 180 Milyar $ seviyelerindeydi. Geçtiğimiz son 2 ay harici spot market verileri tarafından 100 Milyar $ sınırında dolaşan aylık veriler, Ağustos ayı itibarıyla büyük bir artış yaşamış görünüyor.

Geçtiğimiz ayın verilerine göre Coinbase, LMAX Digital tarafından yakın takipte. Hacimdeki payı bakımından üçüncü sırada bulunan LMAX, yüzde 5.7’lik bir paya sahip durumda.

Verilere göre ilk 10’daki borsalar şu şekilde sıralanıyor:

Binance, Coinbase, LMAX Digital, Bitstamp, Bitfinex, BitFlyer, Poloniex, FTX, Coincheck ve BitBank.

Bazı Borsalar Listede Yok

The Block tarafından yayımlanan listede bazı borsalar bulunmuyor. Oluşturduğu yüksek hacimler ile birlikte ülkemizde de oldukça tercih edilen Huobi, The Block’un listesinde bulunmuyor. Kendi Index’ine tüm borsaları dahil etmeyen The Block, listeye OKEx’i de dahil etmemiş görünüyor.

200 Milyar $ sınırına hızla yaklaşan aylık hacim verileri sizin için ne ifade ediyor? Sizce spot market hacimlerinde yükseliş devam edecek mi?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version