Muhabbit

Kripto Para Borsalarının Mart Ayı Hacmi 1 Trilyon $’ın Üzerinde!

Kripto para borsalarındaki yüksek hacimler son üç aydır devam ediyor.

borsalar

Kripto para borsalarındaki yüksek hacimler son üç aydır devam ediyor.

The Block endeksine göre Ocak ayında ilk kez 1 trilyon $’lık işlem hacmine yaklaşan kripto para borsaları, 977 Milyar $’lık hacim ile rekor kırmıştı.

Şubat ayında tarihte ilk kez 1 Trilyon $’ı geride bırakan borsalar, 1.23 Trilyon $’lık işlem hacmi ile yeni bir rekor kırmıştı.

Mart ayında da benzer yüksek hacimler görülürken, yeni bir rekor kırılamadı. 1.17 Trilyon $’lık işlem hacmi oluşturan önde gelen borsalar, 2020 ve öncesi ile karşılaştırılamayacak derecede yüksek hacimler ile karşı karşıya.

Kripto Para Borsaları Hacimleri (AYLIK)

The Block Research tarafından oluşturulan endeksin içerisinde, Binance, Huobi, OKEx, Kucoin, Poloniex ve Gate borsaları bulunuyor.

Detaylı veriler incelendiğinde Mart ayı içinde oluşan hacmin yüzde 65’i Binance’ten gelirken, yüzde 18’lik kısım ise Huobi’den gelmiş durumda. OKEx ise yüzde 15’lik payı ile Huobi’nin hemen arkasında bulunuyor.

Fiat para birimleri ile işlem yapılan borsalar incelendiğinde ise Mart ayında 406 Milyar $’lık bir hacim göze çarpıyor. Benzer şekilde Şubat ayının biraz gerisinde kapanan Mart ayı toplamda 363 Milyar $’lık bir hacime ev sahipliği yapmış durumda.

Fiat Para Destekli Kripto Para Borsaları Hacimleri ( AYLIK)

Kripto para borsalarındaki yüksek hacim önümüzdeki dönemde de devam edecek mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version