Muhabbit

Kripto Para Borsalarının Mayıs Ayı Hacmi 2 Trilyon Doları Geçerek Rekor Kırdı!

Kripto para borsalarındaki yüksek hacimler son dört aydır devam ediyor.

Borsalar

Kripto para borsaları

Kripto para borsalarındaki hacimler son dört aydır yükselmeye devam ediyor.

The Block’s Data Dashboard üzerinden elde edilen verilere göre kripto para borsaları Mayıs ayında 2.27 Trilyon dolarlık hacme ulaşarak tarihinin en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Kripto Para Borsaları Hacimleri (AYLIK)

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında ilk kez 1 trilyon $’lık işlem hacmine yaklaşan kripto para borsaları, 977 Milyar $’lık hacim ile rekor kırmıştı. Şubat ayında tarihte ilk kez 1 Trilyon $’ı geride bırakan borsalar, 1.23 Trilyon $’lık işlem hacmi ile yeni bir rekor kırmıştı. Mart ayında da benzer yüksek hacimler görülürken, yeni bir rekor kırılamamıştı. Mart ayında 1.17 Trilyon $’lık işlem hacmi oluşturan önde gelen borsalar, 2020 ve öncesi ile karşılaştırılamayacak derecede yüksek hacimlere ulaştılar.

The Block Research tarafından oluşturulan endeksin içerisinde, Binance, Huobi, OKEx, Kucoin, Poloniex ve Gate.io borsaları bulunuyor.

Borsa Hacimleri

Detaylı veriler incelendiğinde Mayıs ayı içinde oluşan toplam hacmin 1.49 Trilyon doları Binance’ten gelirken, 265 Milyar dolarlık kısım ise Huobi’den gelmiş durumda. OKEx ise 237 Milyar dolarlık payı ile Huobi’nin hemen arkasında bulunuyor. Gate.io, Kucoin ve Poloniex borsaları da OKEx’ten sonra sırasıyla en yüksek hacme ulaşan borsalar olarak göze çarpıyor.

Fiat Para Destekli Kripto Para Borsaları Hacimleri ( AYLIK)

Fiat para birimleri ile işlem yapılan borsalar incelendiğinde ise Mayıs ayında 787 Milyar $’lık bir hacim göze çarpıyor. Bu da Nisan ayında ulaşılan hacimden neredeyse yüzde 50 daha fazla hacme ulaşıldığını gösteriyor. Fiat para birimleri ile işlem yapılan borsalar arasında Coinbase, 198 Milyar dolarlık hacim ile lider durumda görünüyor.

Kripto para borsalarındaki yüksek hacim önümüzdeki dönemde de devam edecek mi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz Haberleri İçin: Analiz Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version