BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Kripto Para Borsası Gemini, BCB Group İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Kurulan ortaklık ile kullanıcılara, anlık, sorunsuz para yatırma ve çekme işlemleriyle 7/24 işlem yapma fırsatı sağlanacak.

Yayın:

-

Winklewoss ikizlerinin sahibi olduğu kripto para borsası Gemini, İngiltere’deki müşterileri için düzenlenmiş hizmetlerini iyileştirmeye devam ediyor.

Gemini, 12 Ekim tarihinde sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir paylaşım gerçekleştirdi. Yaptığı paylaşım ile, Coinbase, Bitstamp ve Galaxy Digital gibi büyük platformlarla halihazırda çalışan kripto para odaklı ödeme işlemcisi BCB Group ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

BCB Group, kurumsal ödeme hizmetlerine odaklanana ve kripto ile ilgilenen finans kurumları için iş hesapları ve kripto piyasası likiditesi sunan bir oluşumdur. Grubun ana iştiraki, bu yılın başlarında Mali Davranış Otoritesi tarafından yetkili bir ödeme kurumu (API) olarak resmi olarak onaylandı.

BCB ile işbirliği, Gemini’nin İngiltere’deki müşterilerine, İngiliz Poundu göndermek ve almak için daha hızlı seçenekler sunmayı amaçlamaktadır. Değişim, Gemini’nin çeşitli bankalar ve fiat para birimleriyle olan etkileşimlerini basitleştirecek. Ayrıca işlem işlemede manuel müdahale ihtiyacını azaltacak şekilde BCB’nin API’sine bağlanacak.

Gemini’nin Avrupa uyum sorumlusu Blair Halliday yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu gelişme Gemini’nin gerçek zamanlı yerleşim altyapısına erişimi güvence altına alarak, bankacılık ortaklarımızla entegre olmamıza yardımcı olacak.”

Borsa sözcüsü ayrıca, Gemini’nin İngiltere müşterilerinin Faster Payments şeması, CHAPS ve SWIFT transferleri aracılığıyla pound yatırma ve çekme işlemlerinin yanı sıra banka kartlarını Gemini hesaplarına bağlayabileceğini de söledi. Halliday ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“BCB Group’un API’si ile entegrasyonumuz, özellikle müşteri hesaplarından banka havalelerinin işlenmesiyle ilgili adımları kolaylaştırmamızı sağlıyor.”

Gemini bu yıl , FCA tarafından Kara Para Aklamayı Önleme ve Mücadele Finansmanı yükümlülüklerine uygun olarak kayıtlı bir kripto para varlık firması olarak onaylandığı İngiltere’deki faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor. Şirket ayrıca ülkede Elektronik Para Kurumu lisansına da sahiptir.  

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.