Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Borsası Gemini Faiz Getiren Program Başlatıyor!

Müşteriler yeni program ile kripto paralardan faiz geliri elde edecek.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Gemini Faiz Getiren Program Başlatıyor!

Kripto para borsası Gemini, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için faiz getiren bir program başlattığını duyurdu.

Borsanın 2 Şubat 2021 tarihinde yaptığı açıklamaya göre, Gemini Earn adı verilen program, müşterilerin Gemini tarafından desteklenen tüm kripto para birimlerinde yıllık % 7,4′e kadar faiz kazanmalarına izin verecek. Platform, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Zcash gibi 26 kripto parayı destekleyecek. Açıklamaya göre yeni program, belirli Gemini müşterileri için hemen sunulacakken, Şubat ayı başlarında ise tam ölçekli olarak başlayacak.

Gemini baş işletme sorumlusu Noah Perlman, yaptığı açıklamada, her kripto para birimi için faiz oranlarının o kripto parayı ödünç almak için piyasadaki arz ve talebe bağlı olduğunu söyledi. Faizin ise, yatırılan fonlarla aynı kripto para biriminde elde edilen kazançlarla günlük olarak ödeneceğini belirtti.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, yeni program ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Müşterilerimizin on yılın en iyi performans gösteren varlık sınıflarından birini satmak zorunda kalmadan kripto para varlıklarından gerçek bir getiri elde etmelerine olanak tanıyan bir program tasarladık.”

Gemini Earn, Gemini platformunun bir parçası olarak çalıştırılacak ve müşterilerin mevcut kripto para varlıklarını aktarmalarına veya Gemini Earn’e göndermek için kripto para satın almalarına olanak tanıyacak. Ayrıca program, kullanıcıların minimum bakiye gerektirmeden herhangi bir süre için faiz kazanmalarına olanak tanıyacak.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar