BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Madenciliği Lideri Çin, Çöküyor Olabilir!

Hash rate yoğunluğuna göre kripto para madenciliğinde dünya lideri olan Çin, liderliği kaptırabilir!

Yayın:

-

Çİn kripto para madenciliği

Kripto para madenciliği denildiğinde dünya lideri ülke Çin, unvanını kaybediyor olabilir. Yerel haber kaynaklarına göre Çinli yetkililer madencilerin işini bir hayli zorlaştırıyor. Kripto para birimi ve fiat para birimi arasındaki alım satımın bile çok zor hâle getirildiği bugünlerde, kripto para madencilerinin birçoğu ekipmanlarını başka yere taşımayı düşünüyor. Çünkü yetkililer kripto para borsalarının, OTC brokerların birçoğunu kapatıyor, madenciler kazarak çıkardıkları kripto paraları satacak OTC broker (tezgah üstü borsa aracısı) bulamıyorlar. Satış yapamadıkları için de elektrik faturalarını ödeyemiyorlar.

Çinli kripto para muhabiri Colin Wu, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Çin’de kripto para madenciliği yapmaya çalışan kesimin yaşadığı zorluklara dikkat çekti. Çin hükümetinin 2020 yılı başından beri süregelen bir telekomünikasyon dolandırıcılığını engellemek ve AML politikası nedeniyle birçok kripto para borsa aracısının kredi ve banka kartlarını dondurduğu belirtiliyor.

Sektörün en önemli isimlerinden Zhao Dong ve Xu Mingxing’in de kara para aklama soruşturması dahilinde şüpheli durumunda olduğu ve hesaplarının dondurulduğu belirtiliyor. Bu da Çin kripto para topluluğunu radara geçiren bir durum hâline geldi. Büyük miktarda nakit para çekimi yapan her yatırımcının yasa dışı işlerle uğraştığını düşünen ve hesaplarını donduran Çin hükümeti, yatırımcılara zor zamanlar yaşatıyor.

Madenciler Pılı Pırtı Toplayıp Gitmeyi Düşünüyor!

Kripto para dünyası genişlediğinden beri her yıl şüpheli gördüğü işlemlerde olaya şüphelinin banka ve kredi kartlarını dondurarak müdahale eden Çin hükümeti, bu yıl olayı biraz abartmış durumda. Bunun bir nedeni tabii ki Corona virüsü pandemisi nedeniyle insanların dijital paraya yönelmesi ve kara para aklama faaliyetlerinin daha dijital bir hâle gelmesi olabilir. Ancak nedenlerden birinin yakın zamanda test denemeleri yapılan dijital yuanın çıkışı olduğu da düşünülüyor.

Durumla alakası olmasa da en çok etkilenenlerden biri de kripto para madencileri oluyor. Kazarak çıkardıkları kripto paraları satacak yer bulamayan veyahut yüklü miktar olduğu için hesaplarının dondurulmasından korkan kripto para madencileri zor durumda. Kripto para madenciliğinin elektrik maliyetini fiat para birimleriyle ödemek durumunda olan madenciler, kripto para-fiat para dönüşümünü yapamadıkları için madencilik faaliyetlerine devam edememe tehlikesiyle karşı karşıya. Birçok kripto para madencisi son birkaç aydır elektrik maliyetini ödeyemediği için cihazlarını kapattığını dile getiriyor. Bununla birlikte Çin’in artık kripto para madenciliği dostu olmadığını düşünen büyük bir kesim de cihazlarını başka bir ülkeye götürmeyi planlıyor. Yani Çin’in kripto para madenciliği merkezi olduğuna dair veriler tamamen değişmek üzere.

Daha fazla madencilik haberi için: Kripto Para Madenciliği Haberleri


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Google Authenticator Yeni Özelliğini Duyurdu! 2FA’ler Transfer Edilebilecek!

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Yayın:

-

Google-Authenticator

Google, Authenticator uygulaması için IOS üzerinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Bu sayede kullanıcılar cihazlarını değiştirdiklerinde 2FA’leri sıfırlayıp yeniden kurmak zorunda kalmayacaklar. Kripto para borsası kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan olan Authenticator, yeni özelliği ile büyük kolaylık sunacak.

Bu sayede kullanıcılar 2FA transferlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Uygulama içindeki ayarlar kısmından “Dışa Aktar” butonu ile birlikte 2FA kodlarının transferi cihazlar arasında transfer edilebilir durumda. Uygulamada transfer edımını göremiyorsanız uygulamayı güncellemenizi öneriyoruz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.