BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Kripto Para Piyasası Altın Piyasasından Üstün!

DeFi sektörü kripto para birimlerini altına karşı yükseltti.

Yayın:

-

Kripto Para

DeFi sektörü, kripto para birimlerini bu yılın şimdiye kadarki en iyi performans gösteren varlığı olmalarına yardımcı oldu.

Bloomberg Galaxy Crypto Index’e göre, dijital para birimleri 2020’de %66 artarak altının performansını %20 aştı.

Kripto para birimleri, bu yıl dijital para birimlerinin üçte birinden fazlasını oluşturan Ethereum’daki artış nedeniyle bu yıl küresel hisse senetlerini, bonoları ve emtiaları da geride bıraktı.

Mike McGlone, Ethereum’un tırmanışının, sektördeki “platform liderliği statüsünü koruyor gibi görünen” merkezi olmayan finansmanın artan benimsenmesi ile güçlendirildiğini açıkladı.

Merkezi olmayan finans sektörü, yeni “Yield Farming” konsepti ile kripto para birimi sektörünü ele geçirerek ivme kazanıyor. Yield Farming, tüccarların farklı dijital token türlerini almak için kripto para birimini ödünç vermesine veya ödünç almasına olanak tanır. Kullanıcıların likidite sağlaması için, kullanıcıların projeye token koyması gerekir. Bunlar daha sonra DeFi platformu üzerinde kilitlenir ve kripto para arzını azaltır. DeFi Pulse’a göre, DeFi üzerinde şu anda kilitli kripto para birimi oranı 9 milyar $’dan daha fazla.

Fakat, sadece büyük miktarda sermayeye sahip yatırımcılar, Yield Farming ile yüksek getiri oranları elde edebilirler. DeFi sektörü popülaritesini artırsa da, son zamanlarda çoğu DeFi tokenleri, çoğunlukla satış baskıları nedeni ile düşüş yaşamakta.

Çoğu yatırımcı, SushiSwap projesindeki olaylarda görüldüğü gibi, DeFi endüstrisinden kar elde etmenin kolay yolunu seçti. DeFi’ın bir balon olup olmadığını ve endüstrinin uzun vadede sürdürülebilir olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Bitcoin, Altın Gibi Güvenli Bir Liman

Dijital varlık yönetimi firması Two Prime’ın CEO’su Marc Fleury’ye göre, dijital para piyasası COVID-19 salgınına rağmen iyi performans gösteriyor. Bunun en büyük nedeni, Bitcoin’in altın gibi bir “sığınak” haline gelmesi. Fleury, Bitcoin’in tamamıyla gerçek olmayan bir araç, fakat geleneksel ekonomi durakladığında iyi performans gösteriyor dedi.

Bloomberg, daha önce Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun altını çizerek, iki varlığın 2010’dan bu yana her zamankinden daha fazla ilişkili olduğunu söyledi. Yatırımcılar son zamanlarda ekonomik çalkantı sırasında, piyasadaki itibari para birimlerinin takviyesi de dahil olmak üzere güvenli liman varlıklarına geçtiler.

Bloomberg’in raporlarından birine göre, corona virüs salgını Bitcoin’i gelişmeye zorladı. Volatilite raporlarına göre Bitcoin, borsaya karşı üstünlük kazanıyor. COVID-19 krizi, Bitcoin’in altın gibi bir güvenli liman varlığına dönüşmesi için bir kuvvet olmuştur ve borsa zayıf kalırsa bu durum devam edecektir.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.