Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43472.41
-1.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2371.66
4.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.09
1.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.6
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Topluluğu Seksist Mi? Eşit Miyiz?

LinkedIn’in Kurucu ortağı Allen Blue, haber ajansı The National muhabiri Abu Dhabi’yle kadınların kripto para topluluğundaki yerini konuştu.

Clock
Paylaş
Kripto Para Topluluğu Seksist Mi? Eşit Miyiz?

Geçtiğimiz günlerde Davos- Dünya Ekonomi Forumu (WEF)’nda LinkedIn’in Kurucu ortağı Allen Blue, haber ajansı The National muhabiri Abu Dhabi’yle kadınların Kripto Para Topluluğu’ndaki yerini konuştu.

Kadınların Blockchain ve yapay zeka gibi hızlı büyüyen iş alanlarında çalışmalarının *risk* taşıdığını dile getirdi.

LinkedIn’in kurucu ortağı ayrıca iş yeri popülasyonlarında sayıca bakıldığında cinsiyetler arası uçurumlar şu anda doldurulmazsa ileride çok daha büyük sorunlar ortaya çıkabileceğini söyledi.

İleride yeni iş olanakları iş alanlarının ortaya çıkacağının aşikar olduğunu söyleyen Blue, eğer şu anda cinsiyetler arası dağılımdaki uçurumu dolduramazsak bu uçurumun daha da keskinleşeceğini ve ileride ortaya çıkması beklenen yeni iş alanlarında kadınları göremeyeceğimizi iletti.

Dünya çapında kripto para camiasına sayıca kadın popülasyonunun az olması birtakım kadın-erkek özelliklerine temellendiriliyor olabilir. Ancak finansal olarak bakıldığında birçok başarılı iş kadını örneği de mevcuttur.

Türkiye’ye baktığımızda da durumun pek de farklı olmadığını görüyoruz. Ne kadar kripto para topluluğunun daha fazla kadına ihtiyacı olduğu söylense de toplumumuzdaki bakış açısı bir anda değişecek gibi gözükmüyor. Lakin bu Muhabbit olarak kripto para topluluğundaki kadınları desteklemediğimiz veyahut desteklemekten vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. Türkiye’nin kadınları, sizi bekliyoruz…

728×90 muhabbit - Kripto Para Topluluğu Seksist Mi? Eşit Miyiz?300x250 muhabbit - Kripto Para Topluluğu Seksist Mi? Eşit Miyiz?
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar