Muhabbit

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı Düzenleniyor!

Türkiye, kripto varlık düzenlemeleri için bir adım daha atıyor!

Türkiye-Düzenleme-Muhabbit

Türkiye-Düzenleme-Muhabbit

Türkiye, kripto varlık düzenlemeleri için bir adım daha atıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto para ve metaverse alanında bir düzenleme çalışmaları yapılması amacıyla çalıştay oluşturulmasını istemişti. Şimdi ise kripto para ve Blockchain teknolojisinde uzman kişilerin katılımıyla bir çalıştay düzenleniyor!

Bu hafta Cuma günü (11 Şubat 2022) saat 09.00-19.00 saatleri arasında kripto para sektörünün uzman isimlerinin katılımıyla Grand Ankara Hotel‘de bir “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı” düzenleniyor.

Çalıştay, Türkiye’de Blockchain sektöründe çalışan ekonomistlerin, hukukçuların, akademisyenlerin ve teknoloji alanında çalışan uzmanların yanı sıra ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı çatı bir sivil bir inisiyatif olarak kendilerini tanımlayan Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu tarafından düzenleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Hazine Bakanlığı tarafından kabul gören platformun düzenlediği bu kapsamlı çalıştayda kamu personelleri ile ilgili kurum ve kuruluşlardan temsilciler de yer alacak.

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı’nda Kimler Olacak?

Çalıştayda konuşmacı olarak yer alacakların arasında Türkiye kripto para ekosisteminden birçok önemli isim yer alıyor.

Çalıştayda konuşmacı olarak değil de destekçi olarak yer alan birkaç dernek de mevcut. Bunlar:

Her Fikir Önemli!

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu, kamuoyunun görüşlerine oldukça önem verdiklerini belirtiyor. Kamuoyunun görüşlerinin de raporda yer alacağı ekleniyor. Bu görüşlerin alınması için de bir form oluşturulduğu belirtiliyor.

Sizler de yeni yasa tasarısı için görüşünüzü yazmak isterseniz buradan ilgili forma ulaşabilirsiniz.

Grand Ankara Hotel’de 11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan çalıştay hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version