Muhabbit

Kripto Varlık Yönetimi Sektöründe, 5 Yılda 650 Milyar Dolarlık Büyüme Potansiyeli!

Bu büyümenin temel nedenlerinden biri, yakın gelecekte olası bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanması.

Kripto varlık yönetimi sektörü hızla büyüyor ve tahminlere göre mevcut 50 milyar dolarlık büyüklüğü, gelecek 5 yıl içinde inanılmaz bir sıçrama yaparak 650 milyar dolara ulaşabilir. Bu büyümenin temel nedenlerinden biri, yakın gelecekte olası bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanması.

Ayrıca, sektöre BlackRock, Fidelity ve PayPal gibi büyük oyuncuların dahil olması, kripto paraların giderek daha fazla benimsenmesine katkı sağlıyor.

Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein Research analistleri, kripto varlık fonlarının gelecekte göz alıcı bir büyüme yaşayacağını öngörüyor ve önümüzdeki 5 yıl içinde 500 milyar ila 650 milyar dolar arasında etkileyici bir büyüme tahmin ediyorlar.

Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması

Bernstein Research uzmanları bu büyük değişimin arkasındaki nedenleri belirledi. En önemli nedenlerden biri, spot Bitcoin ETF’inin potansiyel onayı.

Ayrıca geçtiğimiz ağustos ayında ABD’de bir mahkeme, SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF’ine “hayır” deme kararını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirtti. Mahkeme, SEC’in farklı Bitcoin ETF’lerine farklı muamele yapmasının mantıklı olmadığını ifade etti. SEC, bu konuda ekim ortasına kadar bir karar verecek. Bu da diğer şirketlerin kendi Bitcoin ürünlerini piyasaya sürmeleri için yeşil ışık yakılmasının kapısını aralayacak.

Bunun yanı sıra Bitcoin fonlarının yakında piyasada yer alması da bekleniyor. Bu fonlar, Bitcoin ve Ether gibi önemli kripto varlıklarının yaklaşık %10’unu temsil edebilir.

Büyük oyuncuların kripto varlık sektörüne katılımı

BlackRock, Fidelity, WisdomTree ve Invesco gibi büyük şirketler, kendi Bitcoin ETF’lerini oluşturma isteklerini dile getirerek kripto varlıklara olan ilgiyi vurguluyorlar. Bu ilgi sadece Bitcoin ile sınırlı değil; bazı şirketler, Ethereum gibi potansiyeli olan başka kripto paralar için ürünler geliştiriyorlar.

Kripto paraların benimsenmesi, sadece yatırım aracı olarak değil, aynı zamanda günlük ödemelerde de kullanılabilme özelliği gösteriyor. PayPal, PYUSD adlı bir stablecoin ile online ödemeleri desteklemeye başladı ve kredi kartı devi Visa, kripto paralarla yapılan ödemeleri test ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version