Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

KuCoin Çalınan Fonları Toparladığını Açıkladı!

KuCoin siber saldırının izlerini tamamen kapatıyor, tüm fonlar toparlandı.

Clock
Paylaş
KuCoin Çalınan Fonları Toparladığını Açıkladı!

Kripto para borsası KuCoin, 2020 yılı Eylül ayında siber saldırıya uğramıştı. Milyonlarca dolar değerindeki Bitcoin, ERC-20 token’ları ve birçok altcoinden oluşan 230 varlık sınıfı saldırıda kaybedilmişti. Özellikle sıcak cüzdanlardaki kripto varlıkların etkilendiği saldırının verdiği zarar bir süredir giderilmeye çalışılıyordu.

Olayın sıcağı sıcağına 150 milyon dolar olduğu düşünülen kayıp zamanla 285 milyon doları buldu. Birçok kripto para borsasından destek gören KuCoin, 2020 yılı Kasım ayında kaybedilen fonların %84’ünü topladıklarını açıklamıştı.

Tarih 3 Şubat 2021’i gösterdiğinde ise KuCoin CEO’su Johnny Lyu, “2020, 2021 ve Ötesi” adını verdiği bir mektupta fonları sonunda toparlayabildiklerini açıkladı. Mektupta Lyu, diğer kripto para borsalarının ve kolluk kuvvetlerinin ortak çabalarıyla 239,45 milyon dolarlık fonun geri alındığını ortaya koydu. Geri fonları yani 45,55 milyon doları karşılamak için sigorta fonlarının kullanıldığını ve bu sayede müşteri mevduatlarının olaydan etkilenmemesini sağladıklarını ekledi.

Ayrıca mektupta, siber saldırı sonrasında borsanın güvenlik sistemlerinde yapılan bazı iyileştirmeler de özetlenmişti. KuCoin’in, tüm güvenlik sistemini web, uygulama ve API protokolleri üzerinden yükselttiği ve artık daha güvenli bir borsa deneyimi sunduğu belirtilmişti.

Siber saldırıdan bağımsız olarak Lyu, mektubunda NFT’lerden ve yakın dönemde çok daha iyi yerlere geleceklerinden bahsetti.

“DeFi finansal hizmetlerimizde devrim yaptığında, NFT kademeli olarak günlük hayatımıza girecek”

KuCoın CEO’su Johnny Lyu

Daha fazla KuCoin haberi için; KuCoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar