BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

KuCoin KuChain’i Duyurdu!

Bildiğiniz üzere son dönemde ülkemizde bulunan yerel borsa tokenlerinde de önemli hareketlilikler yaşanıyor.

Yayın:

-

kucoin

Yapılan duyuruya göre KuCoin kendi blockchain ağının beta sürümünü 1 Temmuz’da kullanıma açıyor.

Açıklamada KuChain’in merkezsiz finans sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandığı belirtilmekte.

Ek olarak platformun kendi tokeni olarak tanımlayabileceğimiz KuCoin Shares (KCS) de, mainnet aktivasyonu ile birlikte artık KuChain üzerinde çalışacak.

Temmuz ayı ile birlikte bir “bug bulma” programı başlatacaklarını belirten KuCoin yetkilileri, ek olarak bir “Proposal Award” kampanyası ile de ağı test etmek isteyen ve katkıda bulunmak isteyen kullanıcıları destekleyeceklerini belirtmiş durumda.

Bu adım ile birlikte bir kripto borsası daha kendi ekosistemini oluşturmak adına adım atmış durumda. Bildiğiniz üzere Huobi, Binance ve OKEx gibi kripto para borsalarının kendi tokenleri ve ekosistemleri bulunmakta.

Geçtiğimiz dönemde borsa tokenleri noktasında önemli bir ivmelenme yaşamıştık. Bu dönemde birçok borsa tokenlarını kendi blockchainlerine geçireceğini duyurmuştu.

Ardından ise borsa tokenleri tarafında önemli bir fiyat yükselişi ile karşı karşıya kalmıştık.

Son dönemde ise merkezsiz platformların popülerliğini artırması ile birlikte, merkezsiz borsaların tokenlerinin önemli yükselişler yaşadığına sahit olduk. Compound (COMP), Kyber Network (KNC) ve Balancer (BAL) ise bu yükselişleri en güzel özetleyen tokenler olabilir.

Bildiğiniz üzere son dönemde ülkemizde bulunan yerel borsa tokenlerinde de önemli hareketlilikler yaşanıyor. Rekor bir artış ile dikkatleri üzerine çeken Bitexen tokeni Exen Coin’in ardından bugünlerde ise Felixo platformunun tokeni önemli bir yükseliş yaşıyor.

1 Temmuz tarihinde beta sürümün yayınlanması ile birlikte benzer bir yükseliş KuCoin Shares (KCS) tarafında da görülebilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Analiz Raporu 29.11.2020

Bu yazıda şimdiye dek hazırlamış olduğum fiyat analizi yazılarının şu anki durumlarına baktık. Belirlediğimiz destek, direnç ve trend bölgeleri nasıl çalışmış? Beklediğimiz hareketler gerçekleşmiş mi?

Yayın:

-

Bu pazar günü de geçtiğimiz hafta sonları gibi Analiz Raporu hazırladım. Bu hafta hazırladığım fiyat analizi yazılarındaki grafikler ve formasyonların son durumlarına bakalım.

Ripple XRP Fiyat Analizi 24.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıyı hazırlarken net bir formasyonun bulunmadığını ancak bir üçgen oluşabileceğinden bahsetmiştim. Bu üçgen oluştu ancak yukarıya değil aşağıya doğru kırıldı. Haliyle de Ripple fiyatında büyük bir düşüş yaşandı.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

24.11.2020 tarihli Ripple XRP fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Burada küçük zaman dilimindeki destek bölgelerini gösterdim. Yazıyı hazırlarken net bir formasyon bulunmamaktaydı. Kırmızı trendler içerisinde bayrak formasyonu oluşma ihtimalinden bahsettim. Ancak o kanalı aşağıya kırdı ve büyük zaman dilimindeki (500 dolar bandı) desteğine kadar inip orada tutundu.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

25.11.2020 tarihli Ethereum ETH fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Analizi: ATH Karşılaştırması

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda diğer analiz yazılarımdan farklı olarak, geçmişte ATH yaparken oluşturduğu hareket ile şimdiki durumu kıyaslamıştım. Bu yazıda genelde verilere yer verdiğimden dolayı burada bir başarı veya başarısızlık aramak hata olacaktır.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

27.11.2020 tarihli Bitcoin BTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Litecoin Fiyat Analizi 28.11.2020

İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda destek üzerinde bir ikili dip formasyonunun olduğunu belirtmiştim ve hedefi de grafikte mevcut. Fiyat ikili dip formasyonunun ilk hedefine ulaşmış durumda.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

28.11.2020 tarihli Litecoin LTC fiyat analizi grafiğinin şu anki hali. Sarı dikey çizgiden sonrası analiz yapıldığı zamanın sonrasını göstermektedir.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Kraken Ethereum Classic Yatırma İşlemlerini Durdurdu! Yüzde 51 Saldırısı Mı Güncelleme Mi?

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yayın:

-

kraken

Kripto para borsası Kraken, dün gece Ethereum Classic (ETC) için yatırma işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Ancak aynı saatte Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesinin gerçekleşmesi bekleniyordu.

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yapılan açıklamada Ethereum Classic yatırma işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu açıklanmıştı. Kraken sebep olarak ağıda yüzde 51 saldırısının gerçekleştiğini belirtiliyordu.

Kraken

Kraken websitesi üzerinden yaptığı açıklamada saldırı sebebiyle yatırma işlemlerinin durdurulduğunu, kullanıcı fonlarının ise güvende olduğunun altını çizdi.

Saldırı sebebiyle ek güvenlik önlemleri aldıklarını belirten Kraken ekibi, alım-satım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirtti. Konu ile ilgili güncellemelere devam edeceğini belirten Kraken, an itibarıyla sorunun çözüldüğünü ve hard fork sebebiyle bir süre daha yatırma işlemlerinin askıda kalacağını belirtti.

Kraken İçin Eleştiri Yağmuru

Twitter üzerinde birçok kullanıcı Kraken destek ekibine ulaşarak uyarının hatalı olduğunu belirtti. Kraken ise yanlış alarm sebebiyle özür diledi.

Thanos Güncellemesi

Ethereum Classic dün akşam itibarıyla Thanos güncellemesi ile birlikte ağda birçok değişikliğe gitmiş durumda.

Yeni güncelleme ile birlikte E3 ve E7 madencilik ekipmanları ETC için kullanılabilir hale geldi. Bu sayede Ethereum madenciliğini bırakacak olan E3 ve E7 cihazlar Ethereum Classic tarafına geçiş yapabilecek. Bu sayede ağdaki hash gücünün artırılmasını hedefleyen ETC Labs, aynı zamanda MESS algoritması ile gelecekteki yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlıyor.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.