BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Edilen Adreslere Ne Olacak?

TSİ 03:00 sularında gerçekleşen KuCoin siber saldırısı sonrası borsaya destek yağıyor. Birkaç şüpheli cüzdan adresi bloke edildi.

Yayın:

-

KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Edilen Adreslere Ne Olacak?

Popüler kripto para borsası KuCoin TSİ 03:00 sularında siber saldırıya uğradı. 150 milyon dolarlık kaybın verildiği düşünülen siber saldırı sonrası açıklama yapan CEO Johnny Lyu topluluğa güven vermedi.

Siber saldırının kökenleri araştırılıyorken Bitfinex ve Tether’den de açıklama geldi. Bitfinex’in ve Tether’in CTO’luğunu yapan Paolo Ardoino, KuCoin siber saldırısına karıştığı düşünülen cüzdan adresleri dondurulduğunu sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

Ardoino’nun açıklamasına göre Bitfinex, KuCoin siber saldırısından olduğu düşünülen 13M USDT’lik cüzdanı, Tether ise 20M USDT’lik cüzdanı dondurdu. Birçok kullanıcının aklında da çalınan fonların geri yollanıp yollanmayacağı sorusu oldu. Bitfinex ve Tethter’in KuCoin ile yaptığı iş birliği birçok yatırımcıyı sevindirdi. Ancak yatırımcılar hâlâ “Fonlarımı geri alabilecek miyim?” endişesini yaşıyor.

Bitfinex ve Tether hamlesinin yanı sıra KuCoin yaptığı yeni blog duyurusunda da şüpheli cüzdan adreslerini paylaştı.

Kripto Para Dünyasından Destek Mesajları Yağıyor

KuCoin’in başına gelen siber saldırı, kripto para dünyasında özellikle borsa yetkililerini düşündürdü. Yatırımcılar konuya daha ilgisiz ve güvensiz bakarken Justin Sun, Changpeng Zhao gibi kripto para dünyasının ünlü isimleri KuCoin’e destek mesajlarını eksik etmedi.

Çoğu insanın dolandırıcı mı değil mi emin olamadığı isim Justin Sun, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda KuCoin ekibini anladıklarını ve yardımcı olacaklarını söyledi. Bununla birlikte TRON’un siber suçluların adreslerini saptayıp diğer kripto para borsaları ile paylaşacağını iletti. Özellikle de Poloinex’in alarm hâlinde olduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao namıdiğer CZ de destek mesajı gönderenlerden biriydi. “Her zaman olduğu gibi bu kez de siber saldırıya uğrayan tüm borsaların yanındayız.” mesajı veren CZ, ne gerekiyorsa yapacaklarını iletti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.