Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44035.99
0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.35
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.04
18.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.6
2.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?

TSİ 03:00 sularında gerçekleşen KuCoin siber saldırısı sonrası borsaya destek yağıyor. Birkaç şüpheli cüzdan adresi bloke edildi.

Clock
Paylaş
KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?

Popüler kripto para borsası KuCoin TSİ 03:00 sularında siber saldırıya uğradı. 150 milyon dolarlık kaybın verildiği düşünülen siber saldırı sonrası açıklama yapan CEO Johnny Lyu topluluğa güven vermedi.

Siber saldırının kökenleri araştırılıyorken Bitfinex ve Tether’den de açıklama geldi. Bitfinex’in ve Tether’in CTO’luğunu yapan Paolo Ardoino, KuCoin siber saldırısına karıştığı düşünülen cüzdan adresleri dondurulduğunu sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

728×90 muhabbit - KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?300x250 muhabbit - KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?

Ardoino’nun açıklamasına göre Bitfinex, KuCoin siber saldırısından olduğu düşünülen 13M USDT’lik cüzdanı, Tether ise 20M USDT’lik cüzdanı dondurdu. Birçok kullanıcının aklında da çalınan fonların geri yollanıp yollanmayacağı sorusu oldu. Bitfinex ve Tethter’in KuCoin ile yaptığı iş birliği birçok yatırımcıyı sevindirdi. Ancak yatırımcılar hâlâ “Fonlarımı geri alabilecek miyim?” endişesini yaşıyor.

kucoin bitfinex tether - KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?

Bitfinex ve Tether hamlesinin yanı sıra KuCoin yaptığı yeni blog duyurusunda da şüpheli cüzdan adreslerini paylaştı.

bitfinex tether kucoin 2 - KuCoin Saldırısında Gelişme! Bloke Adreslere Ne Olacak?

Kripto Para Dünyasından Destek Mesajları Yağıyor

KuCoin’in başına gelen siber saldırı, kripto para dünyasında özellikle borsa yetkililerini düşündürdü. Yatırımcılar konuya daha ilgisiz ve güvensiz bakarken Justin Sun, Changpeng Zhao gibi kripto para dünyasının ünlü isimleri KuCoin’e destek mesajlarını eksik etmedi.

Çoğu insanın dolandırıcı mı değil mi emin olamadığı isim Justin Sun, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda KuCoin ekibini anladıklarını ve yardımcı olacaklarını söyledi. Bununla birlikte TRON’un siber suçluların adreslerini saptayıp diğer kripto para borsaları ile paylaşacağını iletti. Özellikle de Poloinex’in alarm hâlinde olduğunu dile getirdi.

Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao namıdiğer CZ de destek mesajı gönderenlerden biriydi. “Her zaman olduğu gibi bu kez de siber saldırıya uğrayan tüm borsaların yanındayız.” mesajı veren CZ, ne gerekiyorsa yapacaklarını iletti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar