Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44213.63
2.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2362.69
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.49
16.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.1
2.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Küresel Kripto Borsalarında Web Trafiği Artıyor!

Clock
Paylaş
Küresel Kripto Borsalarında Web Trafiği Artıyor!

Küresel kripto borsalarının, kripto para birimi fiyatlarının ivme kazandığı Temmuz ayında, web trafiği açısından önemli bir artış gördüğü bildirildi.

Kripto analist firması ICO Analytics’ten gelen bilgilere göre, küresel kripto borsalarındaki web trafiği Temmuz 2020’de ortalama %13 arttı.

728×90 muhabbit - Küresel Kripto Borsalarında Web Trafiği Artıyor!300x250 muhabbit - Küresel Kripto Borsalarında Web Trafiği Artıyor!

ICO Analytics içerik başkanı Illia Kmez, merkezi kripto borsalarının Aralık 2020’den bu yana web trafiğine %26 gibi bir oranda katkı sağladığını söyledi. ICO Analytics, hesaplamaları sağlamak için, uluslararası ticaret platformları ve borsalar da dahil olmak üzere yaklaşık 100 internet sitesinin web trafiğini analiz etti.

Ortalama artış %13 sınırlarında kalırken, bazı kripto borsaları, YoBit.net ve KuCoin’de olduğu gibi trafiğini %60 kadar artırarak kayda değer bir grafik çizdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Temmuz ayında 24.9 milyon ziyaretçi aldığını ve trafiğinin %10 arttığı bildirildi. ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Temmuz ayında 22.5 milyon ziyaretçi aldı ve web trafiği %18 oranında arttı.

Her Borsa Artış Görmedi

BitMEX ve OKEx gibi diğer popüler borsalar Temmuz ayında trafik düşüşü görmüş durumda. Verilere bakacak olursak, BitMEX’in trafiği %1,6 düştü, OKEx ise %6’lık bir düşüş yaşadı.

image 13 1024x584 - Küresel Kripto Borsalarında Web Trafiği Artıyor!
Kripto Borsalarının Web Trafiği Kaynak: ICO Analytics

Uniswap Web Trafiğinde En Çok Artış Gören DeFi Protokolü

Bir başka bilgi raporunda ICO Analytics, merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili benzer verileri paylaştı. Verilere göre, merkezi olmayan borsa Uniswap, Temmuz ayında 1.4 milyondan fazla ziyaretçiyle web trafiği açısından en büyüğü. DefiPulse.com’dan alınan verilere göre, Uniswap, protokolde bulunan kilit değer açısından dokuzuncu en büyük DeFi platformu olarak sıralanıyor.

ICO Analytics’e göre, DeFi likidite sağlayıcısı Balancer Pool, Temmuz ayında %193 artışla web trafiği oranında en büyük artışı gördü.

ICO Analytics ayrıca, DeFi marketleri ile ilgili trafiğin önemli ölçüde artmasına rağmen, DeFi platformlarının hiçbirinin ilk 20 merkezi borsa seviyesine ulaşmadığını belirtti.

Temmuz ayının başlarında, kripto analiz firması Messari, DeFi’nin tüm kripto pazarının yalnızca %1,5’ini oluşturduğunu söyledi. DefiPulse.com’a göre, DeFi pazarlarında kilitli toplam değer 4.7 milyar $’a ulaşmış durumda.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar