Muhabbit

Küresel Ticaret Platformu Genesis: Bitcoin’e Olan Talep Aşağıya Doğru Eğilim Gösteriyor!

Şirket, Bitcoin’in daha fazla kurumsallaşmasının, onu daha fırsatçı yatırımcılar için daha az çekici hale getirdiğini belirtti. 

Bitcoin

bitcoin

Ticaret platformu Genesis tarafından yayımlanan en son üç aylık rapora göre, Bitcoin’in daha fazla kurumsallaşması, onu daha fırsatçı yatırımcılar için daha az çekici hale getirdi. 

Şirketin borç verme, alım satım ve saklama işlerindeki faaliyetleri kapsayan rapor, yatırımcıların piyasa verimsizliklerinden kâr elde etme fırsatlarındaki düşüş nedeniyle Bitcoin talebinin düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor. Raporda ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“Bu durum, ikinci çeyrekte duraklasa da, devam eden GBTC prim istilası ve temel eğrilerin düzleşmesi nedeniyle üçüncü çeyrekte yeniden başladı.”  

Genesis, bir dizi küresel yatırım bankası ve bir CME vadeli işlem likidite sağlayıcısı olarak Genesis’e güvenen 100 milyar dolarlık varlık yöneticisi ile geleneksel finans dünyasında vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF‘ine olan ilginin güçlü olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda, Genesis’e göre, bu “kurumsallaşmaya doğru kayma” nedeniyle spot ve vadeli işlem piyasasındaki Bitcoin fiyatı arasındaki spreadlerden para kazanma fırsatı önemli ölçüde azaldı.

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Bu arada firma, merkezi olmayan finans piyasasında ve diğer gelişen Katman 1’lerde yaşanan aktivitelerde bir artış bildirdi. Bu talebi karşılamak için Genesis, Solana, Luna ve dYdX’in yerel tokenı gibi kripto para birimlerinde yeni ikili seçenekler başlattı. Şirket bu durumu ise şu ifadeler ile belirtti:

“Alt rotasyon senaryosu 3. çeyreğin sonuna doğru BTC ve ETH’ye sermaye dağıtmaya geri dönerken, L1’lerin benimsenmesi portföyleri çeşitlendirmek için daha fazla fırsat açtı.”  

Son olarak raporda yer alan bilgilere göre Genesis, üçüncü çeyrekte türevler ve spotlar arasında 37 milyar dolardan fazla işlem gördü. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version