Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44281.1
1.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2365.91
-0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.98
18.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.5
3.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Las Vegas Otomobil Galerisi Bitcoin Kabul Ediyor!

Bayi gelirinin kabaca %3 ila %5’inin Bitcoin işlemlerinden geldiği tahmin ediliyor!

Clock
Paylaş
Las Vegas Otomobil Galerisi Bitcoin Kabul Ediyor!

ABD’nin Las Vegas şehrindeki bir lüks otomobil galerisi, Bitcoin ödemelerinde artış gördüklerini bilirdi. Görünüşe göre daha fazla yatırımcı, Bitcoin’lerini spor arabalara dönüştürmeye başlamış!

Stoklarında Aston Martin, Bentley, Ferrari ve Lamborghini markalarını ve modellerini içeren Vegas Auto Gallery, müşterilerine iki üst klasman spor otomobili, 6 milyon $ değerinde BTC’ye sattı. Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, sahibi Nick Dossa, bayi gelirinin kabaca %3 ila %5’inin Bitcoin işlemlerinden geldiğini söylüyor.

728×90 muhabbit - Las Vegas Otomobil Galerisi Bitcoin Kabul Ediyor!300x250 muhabbit - Las Vegas Otomobil Galerisi Bitcoin Kabul Ediyor!

Bayilik, Bitcoin ödemelerini doğrudan değil, üçüncü taraf bir ödeme sağlayıcısı olan BitPay aracılığıyla kabul ediyor. BitPay işlemleri, BTC ödemelerini makbuz üzerine ABD doları cinsinden gerçekleştiriyor. Las Vegas Auto Gallery söz konusu olduğunda, tüm Bitcoin satın alımlarına BitPay’in işlem ücretine eşdeğer %1’lik bir komisyon uygulanıyor.

Dossa, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, bayisinin Bitcoin ödemelerini kabul ederek herhangi bir riske maruz kalmadığını açıkladı ve bu işlemlerin çok kolay olduğunu söyledi.

Bitcoin, ödeme yöntemi olarak eleştiri yağmuruna tutulsa da, BitPay dünya çapında yüzbinlerce kullanıcıya bunu sağladı ve Bitcoin severlere BTC’lerini harcamaları için birçok yol sağladı.

Bildiğiniz gibi Bitcoin, 28.500’e kadar yükseldikten sonra Çarşamba günü rekor seviyeleri gördü. Kripto para biriminin piyasa değeri, tarihte ilk kez geçtiğimiz hafta 500 milyar $’ı geçti.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar