Muhabbit

Layer One X (L1X) Coin Nedir?

Birden fazla blok zincirdeki gas fee’leri tek bir coin ile ödemenin bir yolu var mı? İşte L1X burada devreye giriyor.

Kripto para kullanımınızda bir işlemi tamamlamak için ödediğiniz en yüksek gas fee nedir? Ya da gas fee ödeyemediğiniz durumlarda işleminizi yarıda bırakmak zorunda kaldınız mı hiç? Eğer öyleyse size bu makalede işlem maliyetinizi düşüren ve yeni çözümler sunan Layer One X‘ten bahsedelim.

Gas Fee Sorunlarını Çözen Multichain Gas Coin: L1X

Layer One X (L1X), kripto para işlemlerinde yaşanan gas fee sorunlarını çözmek amacıyla çıkarılmış, herhangi bir blok zincirinde kullanılabilen ve global hareket eden yeni bir gas fee coin’dir. Kullanıcılar L1X coin sayesinde istedikleri bir blok zincirde işlem yapabilir. Aslında bu özellik, L1X coin’e stablecoin’in kullanım alanına benzer bir genişlik sunar.

Gas fee’ler kripto para kullanıcıları için önemli bir sorundur. Ayrıca bir gas fee coin’i almak, kullanmak yine maliyetli, karışık ve riskli olabilir. Peki ya birden fazla blok zincirdeki gas fee’leri tek bir coin ile ödemenin bir yolu varsa? İşte L1X burada devreye giriyor.

L1X coin’i diğer gas fee coin’lerden ayıran önemli özelliklerden bahsetmeden önce günümüzdeki gas fee coin’lere ve bunların kripto paralardaki kullanımıyla alakalı birkaç sorunlu noktaya değinelim.

Sadece tek blok zincirinde kullanılan gas fee coin’ler

Çok az fayda sağlayan ve sınırlı değere sahip bir gas fee coin, yatırımcılar için kullanışlı ve cazip olma özelliğini kaybeder. Kullanıcılar her blok zincir için farklı gas fee coin kullanmak ve bulundurmak zorunda kalır. İşlem yapabilmek için farklı zincirlerde coin satın almaları ya da köprü kullanmaları gerektiği için bu hem uzun hem de riskli bir yol haline gelir.

Kullanıcıların günlük ve sık yaptığı işlemlerde her blok zincir için ayrı gas fee coin’i satın alması ve köprü kullanması ayrıca önemli bir maliyet yükü de ekler. Ancak Layer One X’teki gas fee’lerin maksimum limiti sadece 1 cent olarak belirlenmiştir!

Gas fee token ya da coin kalmadığında, bir blok zincirde takılıp kalmak

Bu sorun bir işlem için yeterli miktarda yerel gas token kalmadığında yaşanır ve birçok kullanıcının sıklıkla başına gelen çok genel bir sorundur. Kullanıcının işlemi tamamlaması için başka bir cüzdandan ek olarak gas fee satın alması ya da transfer etmesi gerekir.

Multichain özellikli bir gas fee coin olan L1X’in faydaları

Layer One X coin ile şu an; Ethereum, Avax, BSC, Polygon, Solana, Fantom, Arbitrum, Optimism gibi zincirlerdeki gas fee’ler tek bir coin ile ödenebilir. İleride bu saydığımız blok zincirlere yenileri de eklenebilir. Özetle; Layer One X kullanıcılara tüm zincirlerdeki gas fee’ler için sadece bir coin tutmanın en kolay yolunu sunabilir.

Şu anda üstte de saydığımız gibi L1X sekiz farklı zincire bağlanabilir. Bu zincirler 2022 yılında 16 milyar doları aşan bir gas fee hacmine sahipti. Bu istatistik, L1X coin için büyük bir pazar fırsatı sunduğundan çok önemli, çünkü multichain’de kullanılan gas fee coin daha tercih edilir bir seçenek olabilir.

L1X coin ayrıca doğrudan L1X cüzdanından satın alınacağı için kullanım kolaylığı da sağlıyor. Her zincir için ayrı köprü kullanma ya da doğru güvenilir bir DEX bulma ihtiyacını azaltıyor.

L1X coin satın almak oldukça düşük maliyetli ve kolay olduğu için her seviyeden kullanıcı için ideal hale geliyor.

L1X coin ile işlem yapmak, gas fee yetmemesi ya da bir zincirde takılıp kalma gibi konularda endişelenen kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor. Aynı zamanda L1X cüzdanları ile her zaman gas fee coin satın almalarını kolaylaştırmak için otomatik yükleme özelliğinden faydalanmalarına da olanak tanıyor.

Kullanımı çok kolay bir gas fee coin’e ihtiyaç duyuyorsanız, L1X için yaklaşan halka açık satışı (public sale) inceleyerek, erken aşamalardan nasıl yararlanabileceğinize göz atabilirsiniz.

Tüm sorularınız için Telegram kanalı: https://t.me/Layer1X/16206

Public sale için buraya bakabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Bu içerik Sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version