Muhabbit

ALTCOIN

Ledger Live Üzerinde Cosmos Desteği Başladı!

Yaklaşık yüzde 7’lik bir enflasyona sahip olan ATOM’un sahipleri staking yoluyla yıllık yüzde 7’lik bir gelire sahip olabiliyor.

Clock
Paylaş
Ledger Live Üzerinde Cosmos Desteği Başladı!

Dün yapılan duyuru ile birlikte lider donanım cüzdan üreticisi Ledger, Ledger Live üzerinde Cosmos (ATOM) işlemlerinin başlatıldığını duyurdu.

Staking furyasının popülerleşmesinin ardından, konu ile ilgili adımlar atan Ledger, ilk olarak Tezos (XTZ) için desteğini açıklamış ve staking işlemlerini aktive etmişti. Desteğin getirilmesi ile birlikte kullanıcılar cüzdan üzerinde hem kripto paralarını saklayabiliyor hem de staking işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Tezos’un ardından platform üzerinde staking desteği sunulmaya başlayan 2’inci kripto para Tron (TRX) olmuştu. TRX satking işlemlerinin aktive edilmesi ile birlikte kullanıcılar staking ödüllerine kolayca ulaşabilmeye başlamıştı.

Son Olarak ATOM

Platformun staking desteği sunmaya başladı son kripto para ise Cosmos (ATOM) oldu. Bildiğiniz üzere ATOM staking için en çok tercih edilen kripto paraların başında gelmekte. Yaklaşık yüzde 7’lik bir enflasyona sahip olan ATOM’un sahipleri staking yoluyla yıllık yüzde 7’lik bir gelire sahip olabiliyor.

Yüzde 71’i Stake Ediliyor

Toplamda 257 milyon’luk bir arza sahip olan ATOM’un 184 milyon adedi an itibariyle stake edilmekte. Bu rakam ise toplam arzın yüzde 71’ine denk gelmekte.

Önceden 3’üncü parti uygulamalar ve borsalar aracılığıyla stake edilebilen ATOM artık donanım cüzdan Ledger üzerinden de stake edilebilmekte.

PoS algoritması kullanan ATOM içen staking işlemlerinde ufak bir farklılık bulunuyor. Stakingden vazgeçmeniz halinde coinlerinizin stakingden tam olarak çıkması için 21 günlük bir süre gerekiyor. Bu durumu kısaca özetlemek gerekirse stake yapan bir ATOM sahibi coinlerini stake etmekten vazgeçip satmaya karar verirse 21 gün beklemesi gerekiyor.

Kısacası önemli bir satış dalgasının geleceğini 21 gün önceden ön görme yada fark etme gibi bir şansınız bulunuyor. Bu sayede stake edilmiş üzere kilitlenmiş coinler kısa vadede yeni satış dalgası için tehlike oluşturmuyor.

Coinbase De Başlatmıştı

Geçtiğimiz günlerde custody platformu üzerinde Cosmos için staking desteği sunmaya başladığını duyuran Coinbase de furyaya katılmıştı. Kurumsal müşterilerinin platform üzerinde staking işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmelerini sağlan Coinbase, birçok farklı kripto para için staking desteği sunmakta.

Staking ile ilgili detaylı makalemize burada bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

ATOM ise an itibariyle 2.77 $ seviyelerinden işlem görmekte. Siz ATOM için staking yapıyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar