BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ledger, MicroStrategy’e Yardımcı Olmak İstiyor!

Ledger gözünü büyük firmalara dikti!

Yayın:

-

Ledger

Ledger firması, çoğunluklar tüketiciye dönük donanım cüzdanları ile tanınmakta. Ancak şirketin üründen sorumlu başkan yardımcısı Jean-Michel Pailhon’a göre, geçen yıldan beri bir çok işletme Ledger Vault kullanmaya başladı.

Bu ürün, kurumsal müşterilere saklama çözümleri sağlamakta. Ayrıca, Ledger ekibi şu anda MicroStrategy’e ürününü satmaya çalışıyor.

Bildiğiniz üzere MicroStrategy, fonlarının büyük bir kısmını Bitcoin’e dönüştürerek finansal bir sıçrama yaşamıştı. Bununla birlikte, yakın zamanda 50 milyon $ değerinde Bitcoin satın alan Square, varlıklarını güvence altına almak için açık kaynaklı “SubZero Framework“ünü geliştirdi.

Pailhon, dijital varlıkların yönetimi için her iki şirketin de, Donanım Güvenlik Modülleri kullandığını söyledi. HSM’ler kritik verilerin güvenliğini sağlama amacı ile onlarca yıldır kullanılmaktadır ve genellikle aşılamaz protokollerdir. SubZero harika bir framework olsa da Pailhon, HSM’lerin nasıl konuşlandırılacağını ve yöneteceğini bilen Square gibi teknoloji şirketleri için uygun olduğunu belirtti.

Pailhon, MicroStrategy gibi bir şirkete katılım konusunda atacakları potansiyel adımları şu şekilde sıraladı: İlk olarak, işlemlerin yekilendirilmesine kaç kişinin dahil olacağına karar vermek, çünkü genel kurulum işlemi verilen 3 anahtarın 2’sini gerektirmekte. Bu özel anahtarlar bir HSM’de saklanır. Aynı zamanda, özel anahtarların bazı kısımları fiziksel kasada saklanabilir.

Bir şirket görevlisi bir işlem yapmak istediğinde, Ledger Vault’ta oturum açar ve istenen işlemi gerçekleştirir. Ardından, üç anahtar sahibine bildirim gider. Bu kişiler, işlemi onaylamak için oturum açarlar ve Ledger Blue’yu bilgisayarlarına bağlarlar. Son olarak, Ledger Blue pinlerini girerler.

Pailhon, Ledger’ın sistemi sağlamak ve HSM altyapısı ile ilgilenmesi haricinde, müşterilerin kendi sorumluluklarının dışında olduğunu söylüyor. Bu bazı durumlarda sorun yaratabilir. Çünkü bazı şirketler kanunen düzenlenmiş bir kuruluş ile anlaşma sağlamak zorunda kalabilir.

Pailhon bu durum ile ilgili şu yorumu yaptı:

Denetime tabi bir servise ihtiyacınız varsa, düzenlenmiş bir kuruluştan işlem sürecinde imza sahiplerinden biri olmasını isteyebilirsiniz.

Bu arada MicroStrategy firması, ilgili riskleri bildiğinden dolayı, Bitcoin’lerini nerede sakladığını açıklamadı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine Müjde!

Sadece açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini fonlamak amacıyla yeni bir organizasyon kuruldu. Square, Gemini, Kraken desteğini kapan Brink!

Yayın:

-

brink bitcoin geliştiricisi fonlama

Yılların deneyimiyle kripto para dünyasına nam salmış açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğuna fon sağlamak amacıyla bağımsız bir kuruluş kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini yönlendiren ve çalışmasını sağlayan kilit bir bileşen gözüyle baktıkları Brink’i kurduklarını açıkladı. Brink, Bitcoin projeleri üzerine çalışan açık kaynak geliştiricilere fon sağlamanın yanı sıra Bitcoin üzerine çalışmaya yeni başlayan geliştiricilere kendilerini tanıtmalarını ve kaynaşmalarını sağlayan bir arkadaş grubu mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular sadece Bitcoin’in geliştirilmesi üzerine kurulu olan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyor. Zaten arkasındaki isimler de ileride özel bir yere sahip olacağının da bir göstergesi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Finansmanları Göz Dolduruyor!

Brink’in finansman listesi ise göz dolduruyor! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyon finansmanını üstleniyor. Bitcoin geliştiricilerini destekleyen fonuyla geliştiriciler arasında iyi bilinen kâr amacı gitmeyen İnsan Hakları Vakfı (The Human Rights Foundation), Jack Dorsey’in Square’i, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken ilk iki bursiyeri finanse ediyor.

Peki Nasıl Olacak?

Kurucuların yaptığı açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Fonlarla Bitcoin gelişimini besleme üzerine kurulu bir modellemesi olan Brink, biraz da deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi organizasyonlar, geliştiricilere dağıtılacak olan hibeleri doğrudan kendi merkezi fon havuzlarından gönderecek.

Bununla birlikte Bitcoin’in gelişimini desteklemek isteyen ama direkt olarak hangi geliştiriciyi beslemesi gerektiğini bilmeyen kurum ve kuruluşlar direkt olarak bu geliştiricileri inceleyip mentorluktan geçirmiş olan Brink’e fonlama yapabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Hayırsever 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergiden muaf bağışlar yapmalarını sağlıyor. Böylece halktan direkt olarak bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklı tek kuruluş olma unvanını taşıyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

2017’de Bitcoin Fiyatı Hangi Borsada Kaçı Gördü?

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin fiyatı 2017 zirvesine yaklaşmaya devam ederken sizler için 2017 zirvesinde Bitcoin’in önde gelen borsalarda hangi fiyatlara ulaştığı ile ilgili bir içerik hazırlamak istedik.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Ico Analytics tarafından hazırlanan infografikte 10 farklı borsada Bitcoin’in en yüksek fiyatı bulunuyor.

Bu borsalar arasında Bitcoin’in en yüksek fiyatını gördüğü borsa Gemini olarak öne çıkmakta.

19,999 $’lık zirve ile 20,000 $’dan sadece 1 $ uzakta olan Bitcoin, farklı borsalarda farklı fiyatlar ile zirvesini görmüş durumda. Coinbase ve Bitfinex üzerinde 19,891 $ ile zirvesini göre Bitcoin, birçok analist tarafından bu zirve fiyat ile değerlendirilmekte.

Huobi tarafında 19,875 $’a kadar yükselmeyi başaran Bitcoin, OKEx’te 19,821 $ ile zirveyi gördü.

19800 $’ın Altındaki Borsalar

Binance ise 19,798 $’lık fiyat ile 19,800 $’ın altında seyrediyor. Bitstamp ve Kraken tarafında ise en düşük zirveler öne çıkıyor.

Kraken üzerinde görülen en yüksek değer ise 19,660 $.

Farklılığın Sebebi Ne?

Borsalardaki anlık likiditenin farklılığı ve arz-talep ilişkisi doğrultusunda son fiyat değişiklik gösterebiliyor. Özellikle 2017 Aralık’taki hareketlilik ile birlikte borsalar arasında yaklaşık 300 $’lık farklılık oluşmuş görünüyor.

Sizce Bitcoin önümüzdeki günlerde yeni zirvesini test edecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.