BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ledger, Saldırıları Önleme Peşinde

Ledger, güvenliği yükseltmeyi hedefliyor.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Donanım cüzdanı üreticisi Ledger, kripto transferleri üzerinde daha fazla gizlilik ve kontrol sağlanması için yazılım paketini yükseltti. Bu yükseltmenin, saldırıları önlemeye yardımcı olmak için yapıldığı açıklandı.

Saldırılar genellikle, insanların cüzdanlarındaki bakiyeleri ele geçirmek isteyen kötü niyetli kişilerin, daha fazla saldırı için kullanıcıların gizliliğini kırmak üzere bir cüzdana küçük miktarlarda Bitcoin gönderme şeklinde gerçekleşiyor.

Ledger Live sürüm 2.11.1, ile kullanıcılara işlem ayarlarını daha fazla gizlilik veya optimum ücret kullanımı içerecek şekilde düzenleme olanağı sağlayan “Para Kontrolü” adlı yeni bir özellik sunuldu.

Bu özellik ile artık kullanıcılar, sistemin önceki varsayılan özelliği olan en eski adresi otomatik olarak kullanan İlk Giren İlk Çıkar (FIFO) yöntemi yerine yeni oluşturulan “Para Kontrolü” özelliğini kullanarak işlemler için kullanmak istedikleri adresleri seçebilecekler. Bu yöntemin çok önemli bir özellik olduğu belirtildi. Çünkü üçüncü tarafların bu işlemleri işlem ücretlerinden daha düşük değere sahip küçük miktarlarda BTC ile izlemesini engellediği açıklandı.

Bu saldırılar ile cüzdanlara gönderilen bu casus yazılımlar, harcanmamış bu küçük işlem çıktıları (UTXO’lar) bırakabileceğinden, saldırganlar bazı işlemler ile cüzdan sahibinin kimliğini izlemek için kullanılabiliyorlar. Hatta bu saldırıların en son ve büyük olanı Ağustos 2019’da Litecoin kullanıcılarına gerçekleştirilmişti.

Ledger, yaptığı açıklama ile, Coin Control sistemi sayesinde kullanıcıların bu küçük UTXO’yu kullanmamayı manuel olarak seçebileceklerini belirtti. Ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Coin Control sistemi sayesinde saldırganlar herhangi bir hareketi takip edemezler. Kısacası, mahremiyetiniz söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştirme yetkisi sizde. “

Yazılım yükseltmesine eklenen özellik ile, kullanıcıların daha yüksek değerli UTXO’ları seçmesine izin verilmesi yapılan işlemin bayt boyutunu azaltacaktır açıklaması yapıldı. Ayrıca, ödemeleri ayrı tutmaya ihtiyaç duyulması halinde transferler için belirli adresleri seçme yeteneğine de yeni bir özellik olarak eklendiği bilgisi verildi.

Kullanıcılar Güncellemeden Memnun

Yapılan bu güvenlik güncellemesi ile ilgili olarak Reddit kullanıcıları memnuniyetlerini dile getiriler ve şu açıklamayı yaptılar:

“Bu sistem, saldırıları işe yaramaz hale getirecek. Ayrıca, ücretler yüksek olduğunda küçük girdileri dâhil etmeme becerisine sahip olmak harika. Bu beklenen bir özellikti.”

Bazı kullanıcılar ise, Ledger’in anonim iletişimi kolaylaştıran açık kaynaklı bir yazılım olan TOR’un da sisteme eklenmesini istediler.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.