Muhabbit

ALTCOIN

Libra Birliği, Yeni İş Birlikleri Peşinde! Kimler Katılıyor?

Facebook, Libra projesini hayata geçirmeye kararlı.

Clock
Paylaş
Libra Birliği, Yeni İş Birlikleri Peşinde! Kimler Katılıyor?

Libra, saflarına yeni ortaklar katmaya devam ediyor.

Libra’nın stablecoin projesinin gelişimini denetleyen İsviçre merkezli konsorsiyumuna girişim sermayesi ve yatırım dünyasından 3 yeni üye ekleneceği duyuruldu: Temasek, Slow Ventures ve kripto yatırımcısı Paradigma.

Libra’nın Başkan Yardımcısı Dante Disparte ise konu hakkında, “Libra Derneği’ne 3 yeni üyenin girmiş olması, yönetime, teknolojik yol haritamıza ve Libra Payment System için katkıda bulunacak bir grubun hazır olması anlamına geliyor.” dedi.

Özellikle de Singapur merkezli şirket Temasek, dernek için benzersiz bir rol üstleniyor. Yaklaşık 300 milyar dolarlık bir portföyü olan şirket, Libra Derneği için Asyalı yatırımcılara açılan bir kapı konumunda.

Libra Derneği kurulduğu günden bu yana hükümet tarafından baskılanıyor. David Marcus ise tam da bu noktaya parmak basarak; “Bildiğiniz gibi Libra Derneği baskı altında, umuyoruz ki Stuart Levy’nin katılımı, derneğimizin gelecekte yapmak istediği projelerin önünü açar.”

Bildiğiniz üzere Levy, geçtiğimiz yıllarda ABD’nin Terörizm Ve Finansal İstihbarat Sekreterliğini yapmış bir isim.

Zorlu Bir Sene

2019 senesi Libra için zorlu bir seneydi. Dernek, uluslararası denetleyici kurumların ve milletvekillerinin tepkisi altında kaldı. Bu nedenle ortaklık yaptığı büyük oyunculardan bazılarını kaybetti. Visa, Mastercard ve PayPal, Libra Derneği’nden ayrılan büyük oyunculardan birkaçı.

Yine de dernek, bu yılın başından itibaren, Shopify, Heifer International ve Checkout.com gibi büyük şirketleri üye olarak getirdi. Açıklamalara göre, yakın zamanda dernek, Calibra ve Libra projesi için işe alım oranını yükseltecek.

Son günlerde ise, Calibra için ürün tasarımcıları, pazarlama görevlileri ve iletişim yöneticileri gibi alanlarda iş ilanları açıldı. Görünen o ki Calibra Projesi için belli başlı alanlarda boşluklar var ve bu boşluklar doldurulmak isteniyor.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar