Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41910.04
5.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2234.22
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.12
1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.8
2.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Facebook’un Libra’sından Yeni Bir Atak Geliyor!

Libra, emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Clock
Paylaş
Facebook’un Libra’sından Yeni Bir Atak Geliyor!

Libra Derneği, eski FinCen ve OFAC Başkanı Robert Werner’i genel danışman olarak atadı.

19 Mayıs’ta yayınlanan bildiriye göre, Facebook’un arkasında olduğu Libra stablecoin projesi dahilinde, Robert Werner’i denetleyici kurumlarla uzlaşma amacıyla derneğin genel danışmanı olarak atandığı bildirildi.

728×90 muhabbit - Facebook'un Libra'sından Yeni Bir Atak Geliyor!300x250 muhabbit - Facebook'un Libra'sından Yeni Bir Atak Geliyor!

Werner, eski bir FinCen yöneticisi olmasının dışında, ayrıca HSBC ve Goldman Sach firmalarının politika ve denetleme alanında yöneticilik yapmış çok tecrübeli bir isim.

Eski FinCen Yöneticisi Libra’da

Libra Derneği’nin yeni genel danışmanı Werner aynı zamanda, GHR Consulting’in kurucusu ve eski CEO’suydu. Ayrıca geçmiş yıllarda OFAC yöneticiliği ve Hazine Müsteşarlığı’nda kıdemli danışmanlık görevlerini başarıyla yerine getirmiş bir isim.

Werner; “Kariyerimi finansal ve mali suçlarla mücadeleye ve kompleks kuruluşların, hem devlete hem de özel sektörün mevzuatına uyum sağlamaları için yardımcı olmaya adadım. dedi.

Ayrıca Werner, milyarlarca insanı ekonomik anlamda güçlendirme çabası gösteren Libra Derneği’ne katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. “Ve böyle etkili bir projeye anlam katmak için dört gözle bekliyorum” diye ekledi.

Libra ve Denetleyici Kurumlar

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda, Libra Derneği’nin başı denetleyici kurumlar dolayısıyla fazlaca ağrımıştı. Bu duruma bir denge getirme amacıyla, Libra Derneği bünyesine eski hükümet görevlilerini katmaya başladı.

Örneğin, 6 Mayıs tarihinde Eski Terörizm ve Finansal İstihbarat Sekreterliği yapmış olan Stuart Levey an itibariyle Libra Derneği’nin CEO konumunda görev alıyor.

Analistler Libra’nın Bitcoin’e Rakip Olacağını Düşünüyor

Geçen ay bir röportaj veren John Vaz, Libra için “Bitcoin’in en iyi dijital para birimi statüsünü tehdit edebilecek en büyük oluşum” dedi.

Facebook’un zaten Messenger, Whatsapp ve Instagram gibi hazır olan bir pazarı var ve onların hedefi bu pazar. Bu pazarı kullanarak ekonomik anlamda ellerine güç katmak için hazırlar.

Libra’nın çıkış yaptığı zamanda, ellerinde çok ciddi anlamda etki alanı olanakları olacak. Muhtemelen diğer tüm kripto para birimlerinden çok daha fazla.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar