Muhabbit

Libra’nın İsmi Değişiyor! İşte Yeni İsim!

Artık Libra yok!

Alman

Libra Derneği, Salı günkü basın açıklamalarına göre, isim değişikliği kararı aldığını açıkladı!

Libra Derneği, yaptığı açıklamara göre, yeni ismini “Diem” olarak duyurdu.

İsim değişikliği, büyük olasılıkla Libra’nın kötü ününü bir nebze aşağı çekme amacı ile yapıldı. Facebook, geçen yılın Haziran ayında planladığı küresel stablecoini için sürekli olarak düzenleyici bir karmaşanın içindeydi.

Yeni isim Latince’de “gün” anlamına geliyor. Birliğin duyuru üzerine yaptığı bası açıklaması, dolaylı olarak projenin değişim ihtiyacına işaret ediyor.

Proje için yeni bir günü ifade eden “diem” ismine geçiş yapan Diem Derneği, dünya çapında insanları ve işletmeleri güçlendiren güvenli, emniyetli ve uyumlu bir ödeme sistemi oluşturma misyonunu sürdürmeye devam edecek.

Daha geçtiğimiz hafta Libra Derneği, Ocak ayında Libra’nın dolara sabitlenmiş bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni ismiyle Diem Derneği’nin CEO’su Stuart Levey, “Projenin, büyüyen olgunluğuna ve bağımsızlığına işaret eden yeni bir isim olan Diem’i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Şu anda Libra’nın internet sitesine girerken kullanılan Libra.org alan ismi, kullanıcıları Diem.com isimli yeni internet sitesine yönlendiriyor.

Daha fazla Diem Haberi için: Diem Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version