Muhabbit

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin(BTC) 9.385 Doları Gördü!

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin, 29.01.2020/03:00 itibariyla 9.385 doları görerek 2020’nin en yüksek fiyatından işlem gördü.

Bitcoin muhabbit

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin, 29.01.2020/03:00 itibariyla 9.385 doları görerek 2020’nin en yüksek fiyatından işlem gördü.

Analistler uzun zamandır çeşitli nedenlerle, Bitcoin(BTC)’in yükseleceği iddiasını ortaya atıyorlardı. Bu iddialardan biri yarılanmanın yaklaşmış olmasıydı elbet ancak son günlerde çok daha büyük bir iddia ortaya atıldı.

Lider Kripto Para Birimi ve Amansız Salgın İlişkisi

Daha önceki yazılarımızda da değindiğimiz iddiaya göre Bitcoin’in, bu ani yükselişinin altında yatan sebep Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılma tehlikesiyle kasıp kavuran Corona virüsü.

Birçok analist bunu kaos severliğe bağlarken, aralarında korelasyon olmadığını ve bunun Bitcoin’in zaten istikrarlı bir şekilde yükselişe çıktığını, bütün bunların bir tesadüf olduğunu düşünenler de var.

Bitcoin’in Unutulmasına Yol Açacak

Ünlü Trader Tone Vays da Bitcoin’in ani yükselişinin sebebinin Çin’de yaşanan Corona Virüsü krizi olmadığını düşünenlerden. Boğa piyasasına giriş olabileceğini ama hâlâ emin olmadığını daha önce belirten Vays Bitcoin’in kısa vadede değer kazanacağını düşünmediğini söyledi.

Vays yatırımcıların, hastalığın dünya çapında yayılması durumundan endişe duydukları için git gide faaliyetlerini azaltacağını düşündüğünü söyledi. En sonunda Bitcoin’e olan ilginin kaybolacağını da ekleyen Vays YouTube programında;

“Corona virüsü ekonomik korkuya neden oluyor. Corona virüsünün yayılmaya başlayacağının korkusu, Bitcoin’in yükselmesine engel olmak yerine ön ayak oluyor.”

Tone Vays

Fed’in Durmaksızın Para Basması

Analistlerce konuşulan başka bir iddia ise QuantumEconomics.io‘nun Kurucusu Matt Greenspan‘dan geldi. Bitcoin’in Corona virüsü ile ilişkisini sorgulayan Greenspan, bu dalgalanmaya Fed’in para basmasını ve akabinde yaşanan likidite sorununun yol açmış olabilecğeini sosyal medya hesabından duyurdu.

Google Trendlerde Korelasyon Yok

Farklı bir yol deneyip bitcoin ve corona virüsü arasında aranma sıklık veya yoğunlukları ile ilgili bir korelasyon olup olmadığına bakanlar da oldu. Sonuç ise;

Coronavirus ve Bitcoin dünya çapındaki aramaları

Şeklinde olmuştur ki bu da bize aranma eğrilerinde bir korelasyon olmadığını göstermektedir. Dünya çapındaki bu örnekten sonra ülkemize baktığımızda;

Corona virüsü ve Bitcoin Türkiye aramaları

Aynı sonucu görmekteyiz.

Son Yazılar

Exit mobile version