Muhabbit

Lil Pump ve Soulja Boy, NFT Piyasasındaki Yenilikleri Deniyor!

Security NFT (S-NFT) projeleri ile birlikte, dinleyiciler şarkılara yatırım yapabilecek!

lil pump x soulja boy x NFT görsel

lil pump x soulja boy x NFT görsel

Lil Pump, müzik telif ücretlerini NFT olarak satmayı düşünen ilk sanatçılardan biri oldu. Blok zinciri destekli platform olan Opulous ile ünlü müzik şirketi Republic birlikte çalışarak Security NFT olarak adlandırılan projeyi hayata geçirdi.

Security NFT sayesinde blok zincirindeki kullanıcılar müzik piyasasına ya da tercih ettikleri şarkılara dolaylı yoldan yatırım yapabilecek.

Security NFT konsepti Lil Pump’ın yeni parçasıyla denendi. Lil Pump’ın, “Mona Lisa” adlı parçasına uzun zamandır hip hop piyasasında olan Soulja Boy eşlik etti. Soulja Boy’un Youtube’a ilk video klip koyan rapçi olduğunu da söylememiz gerekir. Eski bir rapçi olmasına rağmen Soulja Boy, yeniliklere açık birisi olarak tanımlanabilir. Kısaca, S-NFT projesi ile insanlar hayran olduğu sanatçıların şarkılarına yatırım yapabilecek.

Mona Lisa şarkısının satışı 4 Kasım’da gerçekleşti. Eser yaklaşık iki saat içinde maksimum hedefine ulaşarak 500.000 dolar yatırım aldı.

2021 yılı Ocak ayında Opulous, Taylor Bennett ve Big Zuu ile bir müzik telif hakkı NFT satışına dahil oldu, ancak o zamandan beri bu şarkılardan birinin yayınlanmasında bazı sorunlar ve gecikmeler yaşandı. Bu da Opulous kötü bir imaja sahip olmasına neden oldu. Yeni S-NFT’lerle birlikte tekrardan imajı toparlandı diyebiliriz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version