Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41281.68
4.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2239.74
3.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.39
0.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.5
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

ChainLink’in LINK’i Bitcoin’i (BTC) Geçti!

Chainlink’İn DeFi token’ı Link’in Coinbase Pro’daki 24 saatlik işlem hacmi, Bitcoin’i geçti.

Clock
Paylaş
ChainLink’in LINK’i Bitcoin’i (BTC) Geçti!

Chainlink’in token’ı Link’in, küresel kripto para borsalarından Coinbase Pro üzerindeki son 24 saatlik işlem hacmi Bitcoin’i geçti.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) gün geçtikçe önem kazanıyor. Son zamanların çok konuşulan bir DeFi token’ı olan Chainlink’in Link’i de aynı şekilde önem kazanmaya devam ediyor. Listelenmesiyle borsalardaki dengeleri alt üst eden ve rallisine başlayan Link, popüler kripto para borsası Coinbase Pro’da son 24 saatlik işlem hacmi göz önüne alındığında lider kripto para birimi Bitcoin’i solladı.

Messari’den alınan verilere göre Link’in Coinbase Pro’daki 24 saatlik işlem hacmi 163 milyon dolar. Bitcoin’in ise 96,48 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğu görülüyor. Yani son durumda Link’in Bitcoin’den %70’e varan bir işlem hacmi fazlası var.

728×90 muhabbit - ChainLink'in LINK'i Bitcoin'i (BTC) Geçti!300x250 muhabbit - ChainLink'in LINK'i Bitcoin'i (BTC) Geçti!
Messari volume 1024x436 - ChainLink'in LINK'i Bitcoin'i (BTC) Geçti!
Messari üzerinden alınan 24 saatlik işlem hacmi verileri

Link’in gösterdiği işlem hacmi artışı, özellikle fiyat artışı yönünden kripto para yatırımcılarına güven aşılıyor. Dün (9 Ağustos 2020) bir anda 14,34 Amerikan dolarına fırlayan fiyatı birçok kripto para yatırımcısı için şaşırtıcı olmuştu. Ancak işlem hacmindeki artışla birlikte fiyat artışının gerçekleşmesi, fiyat artışının kalıcı olacağı konusunda kripto para yatırımcılarına güven veriyor. Böylece daha çok işlem görüyor. İşlem gördükçe de hacmi artıyor.

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi geçtiğimiz 7 günde %68’e varan bir değer kazandı. Link’in 2020 başından günümüze kadar (10.08.2020) kazancı Bitcoin ile karşılaştırılınca Link %700’lük büyük bir kazanç yüzdesi gösterirken Bitcoin %61’lik bir fiyat artışıyla daha zayıf kalıyor.

Tabii Chainlink’in DeFi token’ı Link’in bu kadar ilgi görmesinin ve ralliye girmesinin sebebi büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin artış göstermesi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar