BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Link Bitcoin’i Geçti!

Chainlink’İn DeFi token’ı Link’in Coinbase Pro’daki 24 saatlik işlem hacmi, Bitcoin’i geçti.

Yayın:

-

Chainlink Bitcoin'in 24 saatlik işlem hacmini geçti.

Chainlink’in token’ı Link’in, küresel kripto para borsalarından Coinbase Pro üzerindeki son 24 saatlik işlem hacmi Bitcoin’i geçti.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) gün geçtikçe önem kazanıyor. Son zamanların çok konuşulan bir DeFi token’ı olan Chainlink’in Link’i de aynı şekilde önem kazanmaya devam ediyor. Listelenmesiyle borsalardaki dengeleri alt üst eden ve rallisine başlayan Link, popüler kripto para borsası Coinbase Pro’da son 24 saatlik işlem hacmi göz önüne alındığında lider kripto para birimi Bitcoin’i solladı.

Messari’den alınan verilere göre Link’in Coinbase Pro’daki 24 saatlik işlem hacmi 163 milyon dolar. Bitcoin’in ise 96,48 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğu görülüyor. Yani son durumda Link’in Bitcoin’den %70’e varan bir işlem hacmi fazlası var.

Messari üzerinden alınan 24 saatlik işlem hacmi verileri
Messari üzerinden alınan 24 saatlik işlem hacmi verileri

Link’in gösterdiği işlem hacmi artışı, özellikle fiyat artışı yönünden kripto para yatırımcılarına güven aşılıyor. Dün (9 Ağustos 2020) bir anda 14,34 Amerikan dolarına fırlayan fiyatı birçok kripto para yatırımcısı için şaşırtıcı olmuştu. Ancak işlem hacmindeki artışla birlikte fiyat artışının gerçekleşmesi, fiyat artışının kalıcı olacağı konusunda kripto para yatırımcılarına güven veriyor. Böylece daha çok işlem görüyor. İşlem gördükçe de hacmi artıyor.

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi geçtiğimiz 7 günde %68’e varan bir değer kazandı. Link’in 2020 başından günümüze kadar (10.08.2020) kazancı Bitcoin ile karşılaştırılınca Link %700’lük büyük bir kazanç yüzdesi gösterirken Bitcoin %61’lik bir fiyat artışıyla daha zayıf kalıyor.

Tabii Chainlink’in DeFi token’ı Link’in bu kadar ilgi görmesinin ve ralliye girmesinin sebebi büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin artış göstermesi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.