Muhabbit

ALTCOIN

LINK Borsalarda Dipteyken Akıllı Sözleşmelerde Zirveyi Gördü!

Son bir yıl içerisinde borsalarda bulunan LINK miktarında önemli bir düşüş yaşanıyor.

Clock
Paylaş
LINK Borsalarda Dipteyken Akıllı Sözleşmelerde Zirveyi Gördü!

ChainLink (LINK) oldukça sevilen altcoinlerin başında gelmekte. CoinMarketCap’in verilerine göre piyasa değeri en büyük 12’inci kripto para olan LINK, son dönemdeki hareketleri ile oldukça ilgi çekiyor. Geçtiğimiz günlerde ChainLink Güney Kore merkezli Klaytn ile de bir ortaklığa gitmişti.

Son bir yıl içerisinde borsalarda bulunan LINK miktarında önemli bir düşüş yaşanıyor. Screenshot 1 16 - LINK Borsalarda Dipteyken Akıllı Sözleşmelerde Zirveyi Gördü!

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz üzere Haziran 2019’da 120 milyondan fazla olan borsalardaki LINK miktarı, düzenli bir şekilde borsalardan çıkış yapmış durumda. Son iki hafta içerisinde borsalardaki miktarı açısından 4 kez rekor tazeleyen LINK, borsalardan çekilmeye devam ediyor.

Akıllı Sözleşmelerde Önemli Artış

Borsalarda tutulan LINK miktarında önemli düşüş yaşanırken, akıllı sözleşmeler tarafında ise önemli bir artış yaşanıyor.

Screenshot 2 8 - LINK Borsalarda Dipteyken Akıllı Sözleşmelerde Zirveyi Gördü!

2020 Ocak ayı itibariyle akıllı sözleşmelerde bulunan LINK miktarı önemli bir artış yaşamış durumda. Bugün geldiği seviye ise son bir yılın en yüksek seviyesi olarak öne çıkmakta.

Toplamda 1,000,000,000 adetlik bir arzı bulunan LINK’in yüzde 75’inin, cüzdanların yüzde 1’i tarafından kontrol edildiğini daha önce sizlere sizlere aktarmıştık. Yani cüzdanların yüzde 99’una sadece yüzde 25’lik bir kısım kalıyor. Bu durum ise oldukça ilgi çekici.

İçerisinde LINK bulunduran adreslerin sayısı ise 144,650.

İlk Beş Cüzdan

Ethscan verilerine göre toplamda 1 milyar arzı bulunan LINK’in 550 milyon adedi ilk beş cüzdan tarafından kontrol edilmekte.

Screenshot 3 6 - LINK Borsalarda Dipteyken Akıllı Sözleşmelerde Zirveyi Gördü!

Cüzdanların 1 tanesi hariç diğerleri akıllı sözleşme olarak kullanılmakta. En büyük 2’inci cüzdan ise Binance’in soğuk cüzdanı olarak gözüküyor. Binance cüzdanında ise toplamda 51 milyondan biraz fazla LINK bulunmakta. Cüzdan detaylarının geri kalanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar