Muhabbit

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 18.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (18.10.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Litecoin Fiyat Analizi 18.10.2020

Bugünkü fiyat analizi yazım için seçtiğim coin her kripto para yatırımcısının tanıdığı Litecoin yani LTC. Yine hatırlatayım, bazı günler sizlerin istediği coinlerin analizini hazırlayacağım. Analizini istediğiniz coinleri twitter üzerinden bana ulaşarak iletebilirsiniz.

ELrb4M2a - Litecoin Fiyat Analizi 18.10.2020
18.10.2020 2H Litecoin LTC fiyat grafiği

Her zamanki gibi ilk olarak grafikte destek ve direnç seviyelerini belirlememiz gerekmektedir. Size tavsiyem de her zaman ilk olarak destek/direnç bölgelerini belirleyin. Burada küçük bir nokta da belirtmek istiyorum. Bazı arkadaşlar destek ve direnç seviyelerini tek bir çizgi olarak belirlemekteler. Tek bir çizgi yerine bölge olarak belirlemek daha doğru olacaktır. Tradingview üzerinde bu iki metodu test edip sonucu siz de görebilirsiniz.

Grafikte kırmızı olarak işaretlediğim bölgeler bu zaman dilimi için major bölgeler. “Bu zaman dilimi” sözünü bilerek kullandım. Çünkü tahmin edersiniz ki her zaman diliminin destek ve direnç seviyeleri farklı olmaktadır. Örneğin saatlik zaman dilimindeki bir destek günlük grafikte çok da iyi sonuçlar vermez. 48,50-48,9$ fiyat seviyelerindeki direnç seviyesi görmüş olduğunuz üzere birkaç gün öncesine kadar destek olarak çalışırken şuan bir direnç bölgesi. Fiyat o desteği kırdıktan sonra bir retest gerçekleştirmemiş. Bu retestin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Çünkü fiyat ve RSI arasında bir pozitif uyumsuzluk da mevcut. Fiyat daha düşük bir dip yaparken RSI’daki dipler yükselmiş durumda.

Burada şunu da açıklamak istiyorum. RSI ayarlarını ilk hali gibi kullanıyorsanız, RSI değeri fiyattaki mum kapanışlarına göre hesaplanır. Bundan dolayı uyumsuzluk bakarken fitiller dikkate alınmaz ve mum kapanışlarına bakılır.

Son olarak grafikte bir yükselen trend olduğunu görmekteyiz. Uzun vadeli işlemlerde bu trendin göz önüne almak gerektiğini düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar