Muhabbit

ANALİZ

Litecoin LTC Fiyat Analizi 01.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 01.07.2021

Merhabalar ben Draco. Bugünkü fiyat analizi yazımda piyasanın en eskilerinden olan Litecoin’i inceleyeceğim. Litecoin yatırımcılarını üzen coinlerden biri maalesef. Bunu söylememin sebebi de şu geçtiğimiz zamanlarda diğer coinler tepki alırken Litecoin maalesef ki ya tepki almıyordu ya da diğerlerine nazaran daha az tepki alıyordu. Lafı fazla uzatmayayım ve fiyat grafiğine geçelim.

LTC Fiyat 1 Temmuz 2021

Litecoin fiyatındaki son 10 güne baktığımızda en düşük noktasının 105 dolar seviyesidir. Yine aynı periyotta en yüksek noktası ise 150 dolar seviyesidir. Şu an ise Binance borsasında 137 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

LTC Grafik 1 Temmuz 2021

cnvIXTin - Litecoin LTC Fiyat Analizi 01.07.2021
Litecoin LTC fiyat grafiği 01.07.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 Saatlik LTC/USDT grafiği. Grafikteki fiyat verileri Binance borsasından alınmıştır ve grafik lineer ayarlardadır.

LTC Analiz 1 Temmuz 2021

Grafikteki renkli bölgeler destek ve direnç bölgelerini ifade etmektedir. Ayrıca grafikte mavi renkli bir trend de görmektesiniz.

İlk olarak destek ve dirençler ile başlayalım. Alttaki iki destek bölgemiz 4 saatlik zaman diliminde takip ettiğim destek bölgeleri. Üstteki (150 dolar bölgesi) bölge ise daha büyük zaman dilimindeki bir destek/direnç bölgesi. Bundan dolayı diğerlerine nazaran daha önemli bir bölge diyebiliriz. Buranın kırılması fiyat için olumlu bir gelişme olacaktır.

Trend konusuna gelecek olursak maalesef ki trendin kırılmış olduğunu görmekteyiz. Ancak henüz fiyat destek bölgesinin altına inmiş durumda değil. Bu destek kırıldığı takdirde trendin de çalışacağını düşünüyorum.

LTC Yorum 1 Temmuz 2021

Aslında yukarıda bölümde genel olarak Litecoin durumunu değerlendirmiştim. Şimdi isterseniz bi toparlayayım. Litecoin şu an 150 dolar direncinden ret almış durumda ve bunun yanı sıra küçük bir yükselen trendini de aşağı kırmış durumda. Bu açıdan bakacak olursak Litecoin için durum negatif görünüyor. Ancak 150 dolar direncini kırarsa bu durumun tersine döneceğini düşünüyorum.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar