Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 07.12.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Litecoin fiyat analizi Draco

Herkese iyi akşamlar bu akşamki fiyat analizi yazımda Litecoin’i inceleyeceğim. kripto para piyasasındaki birçok coin gibi Litecoin de Bitcoin düşüşünden nasibini aldı ve hızlıca düştü. Bununla birlikte ardında oldukça büyük bir de mum fitili bıraktı. Birazdan bunları tartışacağız zaten.

LTC Fiyat 7 Aralık 2021

Birkaç gün önce yaşanan sert düşüşler ile birlikte Litecoin fiyatı 130 dolar bandına kadar geriledi. Ancak şu an fiyat biraz toparlanmış durumda. Yazıyı hazırladığım saatte 162 dolar seviyesinden işlem görmekte.

LTC Grafik 7 Aralık 2021

Litecoin LTC fiyat grafiği 07.12.2021. 2 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında işlem gören Litecoin kontratına ait fiyat grafiği. Grafik 2 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

LTC Analiz 7 Aralık 2021

Grafikteki yeşil bölgeler Litecoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Burada bazı önemli bölgeleri incelememiz gerek. 140 dolar bölgesinin şu an için önemli bir destek olduğunu söyleyebiliriz. İlk düşüşte fiyat bu bölgenin altına sarksa da altında mum kapanışı yapmamış. Sonrasında ise fiyat bu bölgeden tepki almış durumda.

Direnç olarak baktığımızda ise fiyatın şu an test ettiği bölge yani 165 dolar bölgesi kısa vadedeki en önemli direncimiz. Şimdiye fiyat burayı 3 defa test etmiş ancak kıramamış durumda. Bu bölgenin kırılması kısa vadede fiyata olumlu yansıyacağını düşünüyorum.

LTC Yorum 7 Aralık 2021

Litecoin 300 dolar bandından beri bir düşüş trendi içerisinde. Ancak 140 dolar bölgesi kısa vadede önemli olduğu kadar uzun vadede de oldukça önemli. Yani Litecoin güçlü bir destek bölgesine geldi diyebiliriz. Litecoin için bu bölgeyi yakından takip edeceğim.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version