Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 13.01.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Litecoin fiyat analizi Draco

Bugün sizler için Litecoin LTC Fiyat analizi yazısı hazırladım. Litecoin major coinlerden biri bildiğiniz üzere. Bitcoin’in ATH yapmasının ardından Ethereum ATH yapmaya yaklaşsa da başarılı olamamıştı. Litecoin ise henüz ATH seviyesine oldukça uzak. Bir yandan da bu durum da ilgiyi Litecoin üzerine topluyor.

Litecoin LTC fiyat grafiği 13.01.2021. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yeşil bölgeler her zaman olduğu gibi destek direnç bölgelerimiz. Bu bölgelerin değerleri ile oynamadım. Önceden belirlediğimiz seviyeler hepsi. Birkaç gün önce yaşadığımız büyük düşüşte dahi bu bölgelerin nasıl nokta atışı çalıştığı ortada zaten.

Büyük düşüşten nispeten sonra fiyatın şu an biraz daha dengede gittiğini görmekteyiz. Fiyat bu zaman diliminde akümüle oluyor diyebiliriz. Şu an destek ve direnç bölgeleri arasında aşırı olmayan hareketlerine devam etmekte. Son oluşan yapıyı bir üçgen formasyonuna benzetebilirsiniz. Ancak o bölgeyi üçgen olarak çizdiğimde simetrisi yoktu. Biliyorsunuz ki üçgenlerde en önemli noktalardan biri yapının düzgün olmasıdır. Düzgün yapılar her zaman daha yüksek yüzde ile çalışırlar.

Grafiğin altında RSI değerlerine çizdiğim trend uyumsuzluğu belirtmek için değil de orada gözüme çarpan yükselen trendi belirtmek için. Yanlış anlaşılmasın o bölgede bir RSI uyumsuzluğu bulunmuyor. Grafikte gözüme çarpan bir formasyon bulunmuyor şu an. Eğer bir yapı oluşursa bunu telegram kanalımızdan veya twitterdan paylaşmaya çalışacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version