Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 15.09.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Litecoin fiyat analizi Draco

Herkese iyi akşamlar. Fiyat analizi yazı dizimin bu akşamki bölümünde Litecoin’i inceleyeceğim. Geçtiğimiz günlerde Walmart’ın ödemelerde Litecoin kabul edeceği yönünde bir söylenti çıkmıştı. Haliyle Litecoin fiyatı kısa süre içerisinde büyük bir yükseliş gösterdi. Ancak ardından bu haber yalanlandı ve oldukça hızlı bir düşüş gerçekleşti. Ama maalesef ki bu konu Litecoin haricindeki diğer coinleri de etkiledi. Şimdi Litecoin grafiğindeki son duruma bakalım.

LTC Fiyat 15 Eylül 2021

Walmart haberi ile birlikte 230 doları aşan Litecoin, haberin yalanlanmasıyla birlikte 175 dolar bandına kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım saatte ise 183-184 dolar bandından işlem görmekte.

LTC Grafik 15 Eylül 2021

Litecoin LTC fiyat grafiği 15.09.2021. 2 Saatlik grafik, veriler Bybit borsasından alınmıştır.

ByBit borsasında listeli LTCUSDT süresiz kontrat fiyat grafiği. Grafik 2 saatlik zaman dilimindedir ve logaritmik ayardadır. Grafik Tradingview’den alınmıştır.

LTC Analiz 15 Eylül 2021

Grafikteki yeşil alanlar 2 saatlik zaman diliminde takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Aslında büyük zaman dilimine ait bölgeler bulunmaktaydı grafikte ancak bugün daha kısa vadeli inceleyeceğimiz için onları kaldırdım.

Böyle bir grafikte ilk akla gelen soru “2 gün önce yaşanan pump&dump’ta oluşan mumları analize dahil edecek miyiz?”. Oldukça da haklı bir soru. Böyle durumlarda fiyatın bu tip aşırı hareketlerden sonra yapacağı hareketleri izlemeyi tercih ederim. Buradaki hareketlere baktığımızda ise fiyatın kısa süre içerisinde eski noktasına döndüğü ve orası yaşanmamış gibi hareket ettiğini görmekteyiz. Bundan dolayı oradaki pump&dump’ı göz ardı edeceğim.

LTC Yorum 15 Eylül 2021

Yukarıda oluşan “aşırı” hareketi göz ardı edeceğimi belirtmiştim. Grafiği baktığımızda fiyatın 186 dolar bölgesindeki direnci çokça test ettiğini ve kıramadığını görmekteyiz. Fiyatın bu kadar test ettiği bir direncin oldukça önemli olduğunu belirtmeme gerek yoktur galiba. Kısa vadede bu direncin kırılmasını bekliyor olacağım.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version