Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 27.07.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Bu akşamki fiyat analizi yazımda Litecoin fiyat grafiğini inceleyeceğim. Bugünkü yazımda Litecoin fiyat grafiğindeki son gelişmelere, destek ve direnç bölgelerine ve grafikte bulunan yükselen trende bakacağız.

LTC Fiyat 27 Temmuz 2022

Litecoin birkaç gün önce 60 dolar bölgesini test etse de burayı aşmada başarılı olamadı ve düşüş yaşadı. Yazıyı hazırladığım sırada 54 dolar bölgesinden işlem görüyor.

LTC Grafik 27 Temmuz 2022

Litecoin LTC fiyat grafiği 27.07.2022. 6 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında işlem gören Litecoin süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 6 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

LTC Analiz 27 Temmuz 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Litecoin’de takip ettiğim kısa/orta vadeli destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Bugün bizim için önemli olan yer ise 60 dolar bölgesindeki direnç. Haziran ayı civarına baktığımızda bu bölgenin destek olarak çalıştığını ve fiyatı bir süre tuttuğunu görmekteyiz. Buranın kırılmasıyla beraber fiyat %30’dan fazla değer kaybetmişti. Şu an ise bu bölge direnç olarak çalışmakta ve fiyat iki kez test etmiş durumda, ama maalesef ki henüz bir kırılım gelmiş değil. Elimizde böyle bir bölge varken haliyle kısa/orta vadede önümüzdeki en önemli direnç oluyor. Fiyat burayı kırdığında Litecoin için çok daha olumlu grafikler ve analizler konuşacağız.

Grafikte bir de yükselen trend görmektesiniz (mor). Burayı şu an yakından takip etmeyeceğim, sadece aklımızın bir köşesinde bulunsun diye ekledim. Bunun sebebi de şu, biliyorsunuz ki trendlerde temas sayısı oldukça önemli bir kriter. Kitabi bilgiye göre 2 temas trend için yeterli olsa da bunların çalışma oranı oldukça düşüktür. Temas sayısı arttıkça o trendin güvenilirliği ve çalışma ihtimali artar. Haliyle şu an Litecoin’deki trend pek güvenilir değil, fiyat buraya yeni temaslar yapabilme ihtimalinden dolayı ekledim.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version