Muhabbit

ALTCOIN

Litecoin LTC Fiyat Analizi 29.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 29.12.2020

Son zamanların en çok konuşulan coinlerinden biri aynı zamanda major altcoinlerden biri olan Litecoin’i inceleyeceğim bugün. Son zamanlarda çok konuşulmasının sebeplerinden biri de fiyatındaki yükseliş tabiki de. Şimdi bakalım fiyat grafiğinde teknik göstergelerde neler var.

x6k9FaB9 - Litecoin LTC Fiyat Analizi 29.12.2020
Litecoin LTC fiyat grafiği 29.12.2020. Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte gördüğünüz yeşil bölgeler destek bölgeleri. Önceki grafiklere göre destek/direnç bölgelerinde bazı düzenlemeler yaptım. Şu an grafikte görebildiğiniz üzere fiyat destek noktasının altına sarkmış. Ancak toparlanarak destek bölgesinin içerisinde tutunmaya devam ediyor.

Grafiğe baktığımda fiyatın üzerinde bulunduğu desteğin kırılmasını oldukça olası görüyorum. Kırılımla beraber ilk destek 117 dolar bölgesinde. Bu bölge küçük zaman dilimindeki bir destek olduğu için grafik üzerinde gösterip grafiği kalabalıklaştırmak istemedim. Diğer destek ise 112 dolar bölgesinde bulunuyor.

Son olarak grafiğin alt kısmında RSI indikatörümüz bulunuyor. RSI indikatörümüzde bir düşen trend bulunmakta. RSI üzerindeki trendlerin ne işe yaradıklarını nasıl kullanıldıklarını youtube kanalımızdaki videolarda ve önceki yazılarda açıkladığım için tekrar o konuya girmeyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar