Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Grafiğinde TOBO Formasyonu İhtimali!

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Litecoin yani LTC’yi inceleyeceğim. Yükseliş formasyonlarından biri olan TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonunu detaylı şekilde anlatacağım. LTC grafiğine baktığımız zaman formasyonun henüz ihtimalden ibaret olduğunu fakat takip edilmesi gerektiğini belirtmek isterim. Sizleri çok fazla bekletmeden Litecoin fiyat grafiğini incelemeye başlayalım.

LTC Fiyat 13 Şubat 2022

Ocak ayının sonlarına doğru 100 dolar seviyesini test eden LTC, bu seviyeden tepki aldı ve 140 dolar direnç bölgesine kadar yükseldi. 100-140 dolar arasındaki hareketi fiyat analizi serimizde yakaladık ve %40 oranında yükselişi değerlendirdik. 27 Ocak 2022 tarihli fiyat analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Grafiğimizin güncel durumuna baktığımız zaman LTC 126,8 dolar seviyesinde işlem görmekte.

LTC Grafik 13 Şubat 2022

Litecoin LTC fiyat grafiği 13.02.2022. 4 saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 saatlik grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafiğimizde Binance borsasının sağladığı Litecoin / TetherUS (LTC/USDT) paritesini kullandım. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır. Grafiğimizin üzerinde bulunan beyaz çizgiler ise TOBO formasyonunu belirtmek için kullanılmıştır.

LTC Analiz 13 Şubat 2022

Uzun bir süredir LTC grafiğinde aynı destek ve direnç bilgelerini kullanmaktayız. Oldukça iyi çalışan bu bölgeleri takip etmeye devam edeceğiz. Yukarıdaki grafiğimize baktığımız zaman 140 dolar direnç bölgesinden tepki alan Litecoin için TOBO formasyonu ihtimali dikkatimi çekti. TOBO formasyonuna hâkim olmayan okurlarımız için formasyonun detaylarını aktaracağım. Ayrıca grafik üzerinde şimdiden stratejiler oluşturarak takip edeceğiz.

TOBO formasyonu iki adet omuz ve bir adet baş bölgesinden oluşur. Bu bölgelerin oluşmasının ardından neckline seviyesinin aşılmasıyla formasyon aktif olur. Formasyonun aktif olmasının ardından takip edilecek hedef bölgesi, baş ile neckline arasındaki fiyat farkı (h) kadar yükseliş beklenir. TOBO formasyonunu aşağıda görsel olarak belirttim.

Ters Omuz Baş Omuz Formasyonu

LTC Yorum 13 Şubat 2022

Litecoin grafiğinde sağ omuz henüz simetrik şekilde oluşmuş değil. Riskli işlem açmayı düşünen yatırımcılar bazen omuz bölgesinin oluşacağı seviyeden pozisyon açabiliyor. Fakat formasyonun giriş seviyesi sağ omuz oluştuktan sonra neckline bölgesidir. Umarım ihtimal olarak belirttiğim formasyon gerçekleşir ve LTC yükselişini görebiliriz.

Litecoin fiyat grafiğini incelediğimiz fiyat analizimiz bu şekildeydi. Ayrıca LTC fiyat grafiğini incelerken TOBO formasyonunun detaylarını belirttik.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version