Muhabbit

Luna Foundation Guard, UST’yi Kurtarmak için 3 Milyar Dolarlık Rezervini Tüketti!

Şu anda, LFG’nin herkes tarafından bilinen cüzdan adresi sıfır Bitcoin bakiyesi gösteriyor

Luna Foundation Guard (LFG), kripto para rezervlerinin durumuyla ilgili sessizliğini bozdu. Algoritmik stablecoin UST’nin dengesini kaybetmesinden dolayı zarar gören kullanıcıların kayıplarını telafi etmeye çalışacaklarını açıkladı.

Bildiğiniz gibi Terra’nın yerel tokenı Luna ve stablecoin TerraUSD (UST), UST’nin ABD doları karşısında sabit değerini kaybetmesiyle geçen hafta serbest düşüşe geçmişti.

LUNA ve UST’de neler oldu: Algoritmik Stablecoin Nedir? UST ve LUNA’da Tam Olarak Neler Oldu?

Luna Foundation Guard (LFG); UST’yi desteklemek için kurulmuş, Singapur merkezli ve kar amacı gütmeyen bir vakıftır. 16.05.2022 Pazartesi günü 10 tweet’lik bir açıklama yaptı ve ilk önce en küçük hak sahiplerinin zararlarını telafi etmeye çalışacaklarını belirtti. Aynı zamanda hala çeşitli dağıtım yöntemlerinin tartışıldığını ve güncellemeleri takip edeceklerini de sözlerine ekledi.

LFG Rezervlerinde 80.000 Bitcoin Bulunurken, 313 Bitcoin Kaldı

LFG; 7 Mayıs’ta rezervlerinde 80.000’den fazla Bitcoin bulunurken, bugün sadece 313 Bitcoin kaldığını söyledi. The Block Research’teki analistler, LFG’nin bir hafta önce 3,1 milyar dolarlık rezerve sahipken şu anda kabaca 87 milyon dolar kaldığını hesapladı.

İlginizi Çekebilir: Terra’nın 3.5 Milyar Dolarlık BTC Rezervine Ne Oldu?

LFG, UST’yi kurtarmak için bu Bitcoin’leri almasına rağmen yapamadı. Her zaman 1 dolar değerinde olması gereken UST, değerinin neredeyse tamamını kaybetti. Şu anda yaklaşık 0.13 dolar değerinde.

Bu hareketle beraber, büyük miktarlarda kayıpları olan kullanıcıların zararlarının nasıl telafi edileceği konusunda geniş çaplı spekülasyonlar oluştu.

09.05.2022 Pazartesi günü ne olduğu ya da ne planlandığı konusunda çok fazla bilgi yoktu. 13.05.2022 Cuma günü, LFG’nin yakın zamanda trading firmalarına ve piyasa yapıcılarına toplam Bitcoin rezervlerinden 750 milyon dolarlık bir “kredi” sağladığı ortaya çıktı.

LFG’nin Bilinen Cüzdan Adresinde Bitcoin Miktarı Sıfır!

Şu anda, LFG’nin herkes tarafından bilinen cüzdan adresi sıfır Bitcoin bakiyesi gösteriyor ve bu cüzdandan 2 milyar doları aşan toplam 70.736 Bitcoin’in taşındığı görünüyor.

LFG’nin, stablecoin UST’yi yeniden sabitlemesi için 1 milyar doların üzerinde fon aradığı söylendi ancak LFG bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığı için bu çabalar sona ermiş görünüyor.

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version